Karasu

Karakaş basınla bir araya geldi

 

Karasu Belediyesi Başkan Yardımcısı İsmail Karakaş, her ay tekrarladığı basın sohbetlerini bu ay da gerçekleştirdi. Cuma günü basın mensuplarıyla bir araya gelen Karakaş, Karasu’da yapılan çalışmalar hakkında bilgi verdi.

 

YAPILAN ÇALIŞMALAR DEĞERLENDİRİLDİ

Cuma günü belediyedeki makamında basın mensuplarıyla bir araya gelen Karasu Belediyesi Başkan Yardımcısı İsmail Karakaş, sohbet eşliğinde basın mensuplarının sorularını yanıtladı. Yapılan çalışmalar hakkında da açıklamalarda bulunan İsmail Karakaş, Doğu Karadeniz Caddesi’nde yapımı süren sahil projesinin yüzde sekseninin tamamlandığı bilgisini verdi. Karakaş, “Baskı beton, ışıklandırma ve oturma alanları dışında bir eksiğimiz kalmadı. Oturma sistemleri ve barakaların yapımı önümüzdeki yaza sarkabilir. Yaptığımız duvar başlangıçta tepkiyle karşılanmıştı ancak 2 gün önce meydana gelen fırtınada ne kadar gerekli olduğunu gördük” şeklinde konuştu. Doğu Karadeniz Caddesi’nde yapılan çalışmaların 2. etabının maddi imkanlar doğrultusunda karar verilen bir zamanda yapılacağını da belirten Karakaş, şu anda önceliklerinin başladıkları alanı bitirmek olduğunu söyledi. Ek olarak karayollarının yapmış olduğu çalışmalardan bahseden İsmail Karakaş, Plaj Caddesi ışıklar mevkiinde yürütülen çalışmaya belediye olarak ekiplerle destek verdiklerini, şu an belirli bir aşamada devam eden çalışmanın en yakın zamanda biteceğini de açıklamalarına ekledi.

MAĞDURİYETİN FARKINDAYIZ

İlçede yaz sezonu içerisinde yaşanan sinek problemini önlemek adına yapılan çalışmaları da belirten İsmail Karakaş, bu durumun yarattığı mağduriyetin farkında olunduğunu ve büyük bir hassasiyetle durumun takip edildiğini söyledi. Karakaş, “Hava sıcaklığının 20 derecelere yaklaşmaya başladığı andan itibaren ilaçlama çalışmasının başlaması gerekir. Biz bu çalışmayı 15 dereceleri görmeye başladığımız Mart ayında başlattık. Sinek olmaması için 5 araç ve büyükşehirden destek gelen 1 araçla birlikte çalışmaları sıkı tuttuk. Bu konuda her şey kontrol altındaydı ancak yaşanılan yoğun yağmur yağışı sonrası maalesef tekrar artış yaşanmaya başladı. Bunun ardından hem sabah hem akşam düzenli olarak ilaçlama yapsak bile sinek problemini bir süre önleyemedik” dedi ve vatandaşların bu süre zarfında yaşadığı mağduriyetten ötürü özür dilediğini iletti. Ayrıca Karasu Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü’ne bağlı yürütülen Hoş Geldin Bebek Projesi’nden de bahseden Karakaş, “İlçemizde yeni doğan bebekleri ziyaret edip hediyelerimizi iletiyoruz. Bazen ziyaretlerimize Belediye Başkanımız Sayın İshak Sarı’da katılıyor. Şahsım adına bu projeye dahil olduğum için fazlasıyla mutluluk duyuyorum” diyerek sözlerini sonlandırdı. Tuğçe Erdem