3. Sayfa

Karadeniz’in şakası yok

Karadeniz’in şakası yok

SUBÜ Karasu Meslek Yüksekokulu’nda okuyan 19 yaşındaki Burak Emre Meşe isimli genç, pazar günü Karasu Sahili’nde yüzmek için denize girdi. İki arkadaşıyla birlikte suya giren Meşe, “Yüzme biliyorum” diyerek açıldığı denizde bir anda gözden kayboldu.

Gözden kayboldu

Pazar günü Karasu Sahili’ne gelen üç üniversite öğrencisi yüzmek için denize girdi. SUBÜ Karasu Meslek Yüksekokulu’nda okuyan 19 yaşındaki Burak Emre Meşe isimli genç, “Yüzme biliyorum” diyerek açıldığı denizde bir anda gözden kayboldu. Olay Doğu Karadeniz Caddesi 32 Evler mevkiinde meydana geldi. Kaybolan 19 yaşındaki genç için arama çalışması başlatıldı.

Arama çalışması başlatıldı

19 yaşındaki talihsiz genç, daha derine açıldıktan bir süre sonra gözden kayboldu. İhbar üzerine bölgeye sağlık, polis, AFAD ve sahil güvenlik ekipleri sevk edildi. Dalgıçlar su altından, sahil güvenlik ve polis ekipleri tekne ile su üstünden arama çalışması başlattı. Ekipler, drone ile havadan ve dürbün ile karadan arama çalışması gerçekleştirdi. Meşe için arama çalışmaları devam ediyor.

Aramalara katıldı

Sakarya Uygulamalı Bilimler Üniversitesi Karasu Meslek Yüksekokulu Müdürü Doçent Doktor Sedat Durmuşkaya ile Karasu Gençlik ve Spor Müdürü Kemal Ataç, ailelerin yanında yer alarak aramalara katıldılar. 19 yaşındaki Burak Emre Meşe isimli genç için arama kurtarma çalışmaları devam ediyor.

Kaybolan 19 yaşındaki genç için arama çalışması başlatıldı.