KarasuSiyaset

Kara’dan Hanım göndermesi

 

8 Mart Emekçi Kadınlar Günü dolayısıyla bir basın açıklaması yapan Milliyetçi Hareket Partisi Karasu İlçe Başkanı Münir Ali Kara, Cengiz Han’ın “Ben sizin hanınızım, bu da benim hanım” sözüne gönderme yaptı ve “Ecdadı kadınlara en fazla değer veren Türklerdir. İslam’da da ‘Kadınlar Allah’ın emaneti” olarak görülmektedir” dedi.

 

ŞEREF DUYUYORUZ

Türk-İslam Kültürü içinde kadınların hep kutsal bir yeri olduğunu söyleyen MHP Karasu İlçe Başkanı Münir Ali Kara, “Türk Kültürü’nde kadının yeri her zaman üsttedir. Kadın hayatın her alanında erkekle eşdeğerdir. İslam da kadını her şekilde önemsemektedir. Cennetin annelerin ayakları altında olduğu ifade edilmiştir. Yine Peygamberimiz (S.A.V) Veda Hutbesi’nde kadınların Allah’ın emaneti olduğunu söylemiştir. Kadına bu bakış açısı ve inanışla bakan bir toplumdan gelmenin şerefini yaşamamak mümkün değil” ifadelerini kullandı.

 

HAKLARI ÖDENMEZ

8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü isminin de dikkat çekici olduğunu dile getiren Başkan Kara, “Emekçi olmayan kadın mı olur? Her emek şüphesiz kutsaldır. Kadınlarımızı emekçi diye nitelendirmek bize çok uygun değil. Tüm kadınlarımızın 8 Mart Kadınlar Gününü tebrik ediyorum. Kadınlarımızın gönlümüzdeki yerinin sosyal hayatımıza daha fazla etki ettiği bir günlerin bir an önce gelmesi temennisini taşıyorum” ifadelerini kullandı.