Siyaset

Kara: Acıyı yüreğimizde hissettik

Kara: Acıyı yüreğimizde hissettik

Haftalık basın açıklamasının çok büyük bir kısmını Kahramanmaraş’ta meydana gelen ve çevre 10 ilde yıkıma neden olan deprem felaketine ayıran MHP Karasu İlçe Başkanı Münir Ali Kara, “O felaketi ve çaresizliği en iyi biz anlarız. Acıyı gerçekten yüreğimizde hissettik” dedi.

Halden anlarız

Karasu’nun 1999 yılında meydana gelen Sakarya ve Düzce Depremlerini yaşadığını hatırlatan Milliyetçi Hareket Partisi Karasu İlçe Başkanı Münir Ali Kara, “Depremde yaşanan acıların yakın tanığıyız. ‘Sesimi duyan var mı’ cümlesini en acı hatırlayan nesiliz. Karasu da bu noktada en duyarlı insanlardan oluşuyor. Karasu’nun tavrını ve duyarlılığını hepimiz bir kez daha görüyoruz” diye konuştu.

Nitelikli yardım

İnsanların yardım için seferber olmasının insanlık gereği olduğunu da sözlerine ekleyen Başkan Kara, “Ancak yardım etmek kadar nitelikli yardımda bulunmak da büyük önem taşıyor. Organize olmak da en az yardımda bulunmak kadar büyük önem taşıyor. İhtiyaç olan şeylerin listesi yayınlanmış durumda. Bu listeye uygun hareket etmek gerekiyor. İlçemizde Karasuspor ve Karasu Kaymakamlığı öncülüğünde iki farklı kampanya düzenleniyor. Bu kampanyalar doğru kişiler tarafından yapılan ve hedefine ulaşacak niteliktedir. Bunların dışındaki adımlar çok başlılığı beraberinde getirir. Bu kampanyalara destek verilmelidir” dedi.

Açıklamamızın başında her birinizi saygı ve hürmetle selamlıyorum.

Geride kalan hafta yaşamını yitiren vatandaşlarımıza Yüce Allah’tan rahmet kederli aileleri ve sevenlerine sabırlar dilerim.

Merkez üssü Kahramanmaraş/Pazarcık olan ve Hatay, Osmaniye, Gaziantep, Şanlıurfa, Diyarbakır, Malatya, Adana gibi çevre illeri de etkileyen 7,4 büyüklüğündeki depremde hayatını kaybeden vatandaşlarımıza yüce Allah’tan rahmet, yaralılarımıza acil şifalar diliyorum. Deprem Şehri Sakarya’da, hem Adapazarı hem de Düzce Depremlerini yaşamış Karasulu olarak

Kırsal mahalle talebi

 

Münir Ali Kara, yardımda bulunurken ihtiyaçların gözetilmesi gerektiğini söyledi.