Siyaset

Kapımız Herkese Açık

 

Kapımız Herkese Açık

2024 yerel seçim sürecine Kemal Din’in adaylığı ile giren İyi Parti Kocaali İlçe Teşkilatı seçim çalışmalarını hızlandırdı. Hafta içi gerçekleşen olağan toplantıda yol haritasını belirleyen ilçe yönetimi diğer partilerden destek arayışını da sürdürüyor.

Yol haritası

Yaklaşık iki ay önce adaylığının kesinleşmesinin ardından 2024 yerel seçimlerine Kemal Din ile giren İyi Parti Kocaali İlçe Teşkilatı, sürece dair çalışmalarını hızlandırdı. Bir taraftan mahalle ziyaretleri ve halk toplantılarını sürdüren Yaşar Hamza ve yönetimi, diğer yandan ilçedeki diğer muhalefet partileriyle de görüşüyor. Geçtiğimiz hafta içi Cumhuriyet halk Partisi, Saadet Partisi ve Deva Partisi’ni ziyaret eden İyi Parti yönetimi destek talebinde bulundu. Ayrıca 2024 yılının ilk toplantısı olan Ocak Ayı Olağan Yönetim Kurulu Toplantısını da gerçekleştiren İyi Parti Kocaali İlçe Başkanlığı yol haritasını önemli ölçüde belirledi. Konuya ilişkin değerlendirmede bulunan İyi Parti Kocaali İlçe başkanı Yaşar Hamza, “Kapımız ve kadrolarımız herkese açık” dedi.

Görüşmelerimiz sürüyor

Kocaali’de partiler arası görüşmelerin sürdüğünü belirten İyi Parti Kocaali İlçe Başkanı Yaşar Hamza muhalefet partilerinin ilçe başkanlıklarını ziyaret ederek destek talebinde bulunduklarını belirtti. Hamza “2024 yerel seçimleri için çalışma tempomuzu olabildiğince artırdık. Bir taraftan Başkan Adayımız Kemal Din ve ekibimizle birlikte mahalle ziyaretlerimizi ve halk toplantılarımızı sıklaştırdık, diğer taraftan da kurum içi toplantılarımızı ve diğer muhalefet partileri ile olan görüşmelerimizi sürdürüyoruz. Kendilerini ziyaret ederek süreç hakkındaki görüşlerimizi ifade ettik. Kendilerinden Başkan Adayımız Kemal Din için destek talebinde bulunduk. Seçim sürecine ilişkin yol haritamızı büyük ölçüde belirledik” dedi.

Saygı duyuyoruz

Görüşmelere dair değerlendirmede bulunan başkan Yaşar Hamza “CHP, Saadet Partisi ve Deva Partisi İlçe Başkanlıklarını ziyaret ederek süreç hakkındaki görüşlerimizi ilettik. Bizim düşüncemiz tıpkı bir önceki seçimde olduğu gibi, bu seçimde de bir ve beraber olarak hareket etmekten yana. Öncekinden daha güçlü bir şekilde sahada olup seçimlerden mümkün olan en başarılı şekilde çıkmayı hedefliyoruz. Biz İyi Parti yönetimi olarak ziyaretlerimizde bunu dile getirdik. Kendilerinin de olumlu görüşleri var. Ancak elbette nihai karar il başkanlığı ve genel merkezlerin inisiyatifinde. Buna saygı duyuyoruz. Kendileri destek talebimizi üst makamlara ileteceklerini ve oradan gelecek talimatlar doğrultusunda hareket edeceklerini beyan ettiler” dedi.

Birlik çağrısı

Diğer teşkilatların nihai kararlarını beklediklerini belirten başkan Yaşar Hamza “Şu anki mevcut durum ortada iki aday sahada. Diğerleri ise halen istişare sürecindeler. Bir yandan seçim stratejisi bir yandan da aday belirleme çalışmaları sürüyor. Biz bu minvalde diğer teşkilatlara yaptığımız talebin neticelerini bekliyoruz. Bir iki haftalık süre içerisinde onlar da genel merkezlerinden gelen talimat doğrultusunda yol haritalarını belirleyecekler. Her birine saygı duymakla beraber, hem kapımızın hem de kadrolarımızın kendilerine açık olduğunu bizzat ifade ettik. Buradan da açıkça ve gönül rahatlığıyla ifade etmek istiyorum. Bizim çağrımız birlik ve beraberlikten yana, bizim çağrımız Kocaali’nin geleceğini birlikte inşa etmekten yana” dedi.

Sorunları biliyoruz

Hamza açıklamasında “Saha ve teşkilatlar arası görüşmelerimizin yanı sıra kurum içi faaliyetlerimiz de aralıksız sürdürüyoruz. Yaptığımız olağan toplantıda süreci masaya yatırıp değerlendirme fırsatı bulduk. Öncelikle diğer partilerimizin kararını ve tabi ki iktidar partisinin adaylık sürecinin çözülmesini bekliyoruz. Şartlar ne olursa olsun yönetim olarak yol haritamızı ve planımızı hazırladık. Ana kadememizden iç teşkilatlarımıza, kadın ve gençlik kollarından mahalle birimlerimize kadar tüm kadrolarımızla koordine şekilde çalışıyor seçimden güçlü bir zaferle çıkmak için gayret ediyoruz. Biz her ne kadar muhalefet teşkilatı olsak da, Kocaali’nin sorunlarını biliyoruz ve bunları çözecek kadrolara sahibiz, ifadelerine yer verdi.