Eğitim

Kapanış programı coşkuyla kutlandı

Kapanış programı coşkuyla kutlandı

Karasu İlçe Müftülüğü’ne bağlı İlim İrfan 4-6 yaş Kur’an Kurslarının kapanış programı coşkulu bir şekilde gerçekleşti. Yoğun katılımın olduğu programda Kur’an-ı Kerim okundu, Kur’an kurslarında eğitim gören minik öğrenciler, ezberledikleri sureleri okuyarak izleyicileri duygulandırdı.

Katılım yoğun oldu

Karasu İlçe Müftülüğü’ne bağlı Fatih Camii, Yeni Aziziye ve İmam Şamil Camii 4-6 yaş İlim İrfan Kur’an Kurslarının kapanış programı büyük bir coşkuyla Karasu Sosyal Gelişim Merkezi Kur’an Kursu’nda gerçekleşti. Yoğun katılımın olduğu programa Karasu Belediye Başkan Yardımcısı İsmail Karakaş, Ak Parti Karasu İlçe Başkanı Recep Aksu, Karasu Müftüsü Mehmet Çelebi, Şube Müdürü Murat Çetin, din görevlileri ve çok sayıda vatandaş katılım sağladı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan program 4-6 yaş Kur’an Kursu öğrencilerinin Kur’an-ı kerim okumasıyla devam etti.

Tebrik etti

Kuran Kurslarında eğitim gören minik öğrenciler, ezberledikleri sureleri okuyarak izleyicileri duygulandırdı. Programda konuşma gerçekleştiren Karasu İlçe Müftüsü Mehmet Çelebi, “Bizlere bu güzellikleri yaşatan Rabbimize ne kadar hamd etsek azdır. Öncelikle anne babalar olarak yavrularınızı bu kurslara gönderdiğiniz için sizleri tebrik ediyorum.  Diyanet İşleri Başkanlığımızın açmış olduğu 4-6 yaş Kur’an kurslarımızla ne kadar iftihar etsek azdır. Çocuklarımız bu kurslarda bir ömür hayatlarında kullanacakları temel bilgileri öğrendi. Abdest almayı, namaz kılmayı ve namaz surelerini öğrendi” ifadelerini kullandı.

Unutmayacaklar

Yaz Kur’an Kurslarının 1 Temmuz’da açılacağını belirten Müftü Çelebi, “En önemlisi Cenabı hakkı bilmeyi, peygamber efendimizi bu kurslarda öğrendi. Çocuklarımız burada öğrendikleri ile ahirete gittiğimizde bizi unutmayacak arkamızdan dua edecekler. Ne kadar iftihar etseniz arzdır. Bu vesileyle 1 Temmuz’da açılacak olan yaz Kur’an Kurslarına çocuklarımızı göndermeyi ihmal etmeyelim. Etkinliğimize katılım sağlayan öğrencilerimize, hocalarımıza, velilerimize ve programın düzenlenmesinde emeği geçen herkese teşekkürlerimi sunuyorum” diyerek konuşması tamamladı.

Duygulandırdı

Filistin temasının ön planda olduğu 4-6 yaş programlarında, minikler, dini ve milli temalı oyunlar sergileyerek ilahiler okudu. Gazze’ye ithafen minik öğrencilerin okudukları Aksa Marşı izleyicileri duygulandırdı. 4-6 yaş öğrencilerinin mehteran kıyafetleriyle sahneye çıkması ve mehter marşlarına eşlik etmeleri ise izleyicileri hayran bıraktı. Programlar temsili İstanbul’un Fethi, Semazen gösterileri, Asker rondu gösterimleri ile devam etti. Program miniklere hediye ve belge takdim edilmesi ve toplu hatıra fotoğraflarının çekiminin ardından sona erdi.

Filistin temasının ön planda olduğu programda minikler, dini ve milli temalı oyunlar sergileyerek ilahiler okudu.
4-6 yaş öğrencilerinin mehteran gösterisi izleyicileri hayran bıraktı.
Programa katılım yoğun oldu.