Kana çok ihtiyaç var

 

21 Haziran Adapazarı’nın düşman işgalinden kurtuluşu anısına Sakarya’da ve Karasu’da kan bağışı seferberliği düzenlendi. Karasu Atatürk Bulvarı’nda Karasu İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü önderliğinde düzenlenen kan bağışı kampanyasına eğitimciler yoğun ilgi gösterdi.

 

AMELİYATLAR ERTELENİYOR

Adapazarı’nın düşman işgalinden kurtuluşu anısına Sakarya’da ve Karasu’da kan bağışı seferberliği düzenlendi. Karasu İlçe Milli Eğitim Müdürü Çetin Turhan önderliğinde düzenlenen kan bağışı kampanyasına eğitim camiası yoğun ilgi gösterdi. Türk Kızılay Karasu Şubesi Başkanı Adem Ekşi ve Kızılay gönüllüleri tarafından kan bağışında bulunanlara hijyen kiti hediye etti. Kana çok ihtiyaç olduğunu belirten Ekşi, “Eğitimcilerimize desteklerinden dolayı teşekkür ederiz. Kan bağışına olan yoğun ilgiden dolayı gurur duyuyoruz. Fakat kan sürekli bir ihtiyaçtır bizlere bu günlerde çok fazla görev düşüyor.  Hastane yöneticilerimiz acil ameliyatların dışında ameliyatları ertelemek zorunda kaldığını belirtti. Bu sebepte dolayı herkesi bağışa davet ediyoruz” dedi.

  1. YIL ANISINA

Eğitimciler olarak Türk Kızılay’ın her zaman destekçisi olduğunu belirten Karasu İlçe Milli Eğitim Müdürü Çetin Turhan, “100 yıl önce atalarımız şehrimizin kurtuluşunda kanları ve canları ile mücadele verdiler. Toprakları bizlere bırakmak için kan döktüler. Bugün bizlerde Adapazarı’nın kurtuluşunun 100. yıl etkinlikleri kapsamında kan bağışı kampanyası düzenlendik. Bizleri bu toprakları bırakanlara vefa borcu olarak Kızılay ile ortaklaşa kampanya gerçekleştirdik ve eğitimcilerinin yoğun desteği ile karşılaştık. Kızılay ülke çapında kan konusunda destek veren tek kuruluşumuz bizlerde eğitimciler olarak, kanın sadece insanlardan elde edilen ürün olduğunu bilerek hem çocuklarımıza hem de çocuklarımıza örnek olması sebebi ile kan bağışına destek veriyoruz” ifadelerini kullandı. Gülcan Elmalı