Kaliteli eğitim verilmeli

 

Saadet Partisi Karasu İlçe Başkanı Oğuzhan Coşkun, öğrencilerin sınava değil, hayata ve geleceğe hazırlayacak kalitede bir müfredat ve eğitim metodu oluşturulması gerektiğini belirtti. Coşkun, “İnternet ortamında verilen eğitim faydalı değildir” dedi.

 

KALEM DAHİ ALAMIYORLAR

Ak Parti iktidarının en büyük başarısızlığını eğitimde gösterdiğini belirten Saadet Partisi Karasu İlçe Başkanı Oğuzhan Coşkun, “Yıl 2020 oldu fakat eğitimde başarısızlıklar devam ediyor. Koronavirüs salgını sürecinde eğitimde ne yapacaklarına karar veremediler. İktidarın kararsızlığından dolayı milyonlarca öğrenci mağdur durumda eğitim alamıyor. İnternet ortamında eğitim verdiklerini düşünüyorlar. Evinde interneti veya tableti bulunmayan öğrenci nasıl bu eğitimi takip edecek. Bir evde üç çocuk varsa her çocuğa ayrı bir tablet gerekiyor. EBA’dan yapalım diyorlar bunun içinde 3 tane ayrı televizyona ihtiyaç var. Peki, bu öğrenciler imkansızlık içinde nasıl ders görecekler. Biliyoruz ki milyonlarca öğrenci bırakın okula gitmeyi eline kalem dahi alamıyor” ifadelerini kullandı.

GEÇ OLMADAN KONUŞMALIYIZ

Koronavirüs salgını sürecinde birçok kişinin işsiz ve aç kaldığını belirten Coşkun, “Ak Parti iktidarı en basit eleştirilere tahammül edemiyor. Karasu’da da yolsuzluklar devam ediyor. Vatandaşların evlerine ekmek almaya durumu yokken, durumu en iyi olan emekli maaşı ile veya askeri ücret ile geçinmeye çalışırken özellikle mahallelerin tüm borçları bu insanlara yükleniyor. İnsanlar konuşamıyor, sorunlarını anlatamıyor. Aslında insanlar iktidar partisinden korkuyor çünkü sürekli insanları tehdit ediyorlar. Gerçi konuşmanın da bir faydası yok. Konuştukları anda ya işlerinden oluyorlar ya da herkese rezil oluyorlar. Etrafımızda müzakere edecek kimse kalmadı. Asil şimdi ses çıkarmamız gerekiyor. Şimdi ses çıkarmazsak eğer demokrasiyi bu ülkeye yerleştiremeyiz” şeklinde açıklamada bulundu. Gülcan Elmalı

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.