3. SayfaKocaali

Kaldırım’ın sel mesaisi

 

Sakarya Valisi Çetin Oktay Kaldırım, yapılan sel uyarılarının ardından, beraberinde DSİ ve AFAD yetkililerinden oluşan heyetle birlikte riskli bölgeleri incelemek üzere Kocaali’ye geldi.

 

HAZIRLIKLAR DENETLENDİ

Meteoroloji’den yapılan uyarıların ardından şiddetli yağış beklentisi üzerine daha önce sel felaketini yaşayan Kocaali’ye geldi. Melen Çayı civarı ve daha önce selden zarar gören mahalleleri de ziyaret eden Vali Çetin Oktay Kaldırım özellikle riskli güzergahlar üzerinde yapılan temizlik ve ıslah çalışmalarını yerinde inceledi. Beraberinde Devlet Su İşleri yetkilileri ve AFAD İl Müdürü Hüseyin Kaşkaş’tan oluşan heyetle ilçeye gelen Kadırım’a Kocaali Kaymakamı Doktor Emre Nebioğlu ve Kocaali Belediye Başkanı Ahmet Acar’ın yanı sıra mahalle muhtarları ve bazı birim amirleri eşlik etti. Melen Çayı ve dere güzergahlarını inceleyen heyet daha sonra Caferiye Mahallesi’nde değerlendirme toplantısı yaptı. Olası durumlara karşı 10 kişilik AFAD ekibi, koordinasyon tırı ve zodyak bot sabaha kadar tedbir amaçlı bölgede hazır bekletildiği ifade edildi. Ayrıca görevlendirilen güvenlik araçları mahalle aralarında gezerek anons ve uyarılarda bulunuyor.

 

KOORDİNASYON HALİNDEYİZ

Melen Çayı’nı debisinin yükselmesine rağmen Pazartesi günü itibariyle bölgede herhangi bir olumsuzluk yaşanmadığını belirten Sakarya Valisi Çetin Oktay Kaldırım konuya ilişkin açıklamasında “Beklenen şiddetli yağış öncesi aldığımız tedbirleri ve yaptığımız hazırlıkları yerinde inceledik ve değerlendirme toplantısı yaparak detayları olası senaryoları konuştuk. Devletimiz tüm kurumlarıyla koordinasyon halinde. Olası bir durum yaşanması durumunda anında müdahale edecekler. Ayrıca AFAD gün boyunca bölgede ekiplerin yönlendirmesini yapacak” dedi. Kocaali Belediye Başkanı Ahmet Acar ise Devlet Su İşleri’nin yakın geçmişte yaptığı dere temizlik ve temizleme çalışmalarının daha büyük felaketleri önlediğini ifade etti.