KarasuSiyaset

Kadınlarımıza destek vereceğiz

 

Gelecek Partisi Karasu İlçe Başkanı Salim Direk, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü nedeniyle bir mesaj yayınladı. Direk, “Kadınlarımızın taleplerini sadece 8 Mart’ta değil, her gün dinleyerek, onlarla omuz omuza hareket ederek haklı mücadelelerine destek vereceğiz” dedi.

 

AYRIMCILIĞA MARUZ KALMAMALI

Gelecek Partisi Karasu İlçe Başkanı Salim Direk, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü nedeniyle bir mesaj yayınladı. Direk, “Somut düzlemde hakları mevcut kılmak; özgürlük, güvenlik, saygı ve adalet kavramlarının doğru anlaşılması ve yaşatılmasına bağlıdır. Bu haklar temelinde ırkı, rengi, dili, dini, siyasi düşünceleri ve cinsiyeti nedeniyle hiçbir insan ayrımcılığına maruz kalmamalıdır. Kadın hakları da aslında insan haklarından ayrık olmamakla beraber tarihsel ötekileştirici tecrübelerin tetiklemesi ile kendine özel tartışma ve hak arama alanı kaçınılmaz olarak oluşmuştur” ifadelerini kullandı.

 

HAK İHLALLERİ VAR

Direk, “Teknolojinin gelişmesi, ekonomik sistemin değişmesi ve demokratik yönetimlerin artması ile azınlık hakları, çocuk hakları, işçi hakları ve kadın hakları ön plana çıktı. İdeal yönetimin sivil haklar boyutu daha katılımcı bir zeminde tartışılabildi. Evrensel anlamda gelişen insan hakları anlayışına, sosyolojik ve psikolojik bilincin artışına, eril ve diğer her türlü şiddetle mücadele yöntemlerine, önleyici ve cezalandırıcı hukuki düzenlemede çalışmalarına rağmen maalesef hala emek ve hak ihlalleri ile karşılaşılmaya devam etmekteyiz” diye belirtti.

 

OMUZ OMUZA VERECEĞİZ

Direk, “Gelecek Partisi olarak tüm vatandaşlarımızın ve kadınlarımızın gerek temel insani değerlere gerek iş dünyasına ilişkin haklara yönelik taleplerini sadece Kadınlar Günü olarak anılan her 8 Mart’ta değil, her gün dinleyerek, onlarla omuz omuza hareket ederek haklı mücadelelerine destek vereceğiz. 8 Mart, kadınların insani haklarını hatırlattığı, sorunların çözümlenmesine ve sosyal yaşamda adaletin sağlanmasına ifade fırsatı sağladığı için önemli bir gün. Tüm kadınlarımıza şiddetin her türlüsünden uzak ve mutlu bir ömür dileyerek 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Gününü tekrar kutluyorum” diyerek mesajını sonlandırdı.