Siyaset

İyi Parti’de başvurular sürüyor

İyi Parti’de başvurular sürüyor

31 Mart Yerel Seçimleri öncesinde henüz Karasu Belediye Başkan Adayını belirlemeyen İyi Parti’de belediye meclis üyeliği için başvurular sürüyor. 20 Şubat’ta teslim edilecek listelerde yer almak isteyen isimler başvuru dileklerini Hasan Sarıoğlu’na vermeye devam ediyor.

İki yeni başvuru

İyi Parti’de belediye meclis üyeliği için başvurular devam ediyor. Geçtiğimiz hafta Umut Uysal ve Buket Tural 20 Şubat’ta teslim edilecek belediye meclis aday listesinde yer almak için dilekçelerini İlçe Başkanı Hasan Sarıoğlu’na teslim etti. Alanında uzman isimlerin İyi Parti listesinde yer almasına özen göstereceklerini söyleyen Karasu İlçe Başkanı Hasan Sarıoğlu, “Partimizden belediye meclis üyesi olmak için başvuru yapan iki arkadaşımıza da teşekkür ediyoruz. Tüm herkesi kucaklayacak ve toplum nezdinde kabul görecek bir liste yapmak için elimizden geleni yapacağız” ifadelerini kullandı.

Basına tanıttı

Başvuruda bulunan iki yeni ismi de basına tanıtan Başkan Sarıoğlu, “2014 yılı Atatürk Üniversitesi Ziraat Fakültesi Bahçe Bitkileri bölümü mezunu olan Umut Uysal özellikle fındık tarımında sahada 10 yıla yakın bir tecrübeye sahiptir. Türkiye’de tek fındık özel programı olan Çiftçi Tv ‘Derdimiz Fındık’ programı yapımcısı ve sunucusudur” dedi. Buket Tural’ı tanıtırken de Sarıoğlu, “1998 Karasu doğumlu Okan Üniversitesi Mimarlık Bölümü mezunu, mimari proje ve restorasyon alanında 3 yıldır hizmet veren Buket Tural Mimarlık şirket sahibi olan Buket Tural İyi Parti Karasu belediye meclis üyeliği aday adaylığı başvurusunu yaptı” dedi.

Buket Tural, başvuru dilekçesini Hasan Sarıoğlu’na teslim etti.