İstatistikler pes dedirtti

 

Sakarya Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı,  2020 yılı yangın istatistiklerini açıkladı. Açıklanan verilere göre Karasu İtfaiye Müdürlüğü ekipleri 247 yangına müdahalede bulunurken, yangın sebepleri arasında ilk sırada sigaranın yere atılması dikkat çekti.

 

İÇİMİZ YANDI

Milyonlarca kişinin yaşadığı Karasu’da içimizi yakan olayların istatistikleri açıklandı.

Sakarya Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı tarafından açıklanan 2020 yılı yangın istatistiklerine göre Karasu İtfaiye Müdürlüğü ekipleri, 247 yangına müdahale etti. Açıklanan verilere göre en çok dikkat çeken nokta ise, özellikle kırsal mahallelerde yüzlerce ormanlık alanların siyaha bürünmesinin sebepleri arasında sigara yer alması oldu. Türkiye genelinde olduğu gibi Karasu’da da yaşanan orman yangınlarının yüzde 50’sinin söndürülmeden atılan sigaralardan olduğu ortaya çıktı. Yapılan uyarıların ise dikkate alınmadığı da tespit edildi

179 KİŞİ KURTARILDI

Orman, ev, iş yeri ve otomobil yangını olmak üzere birçok noktaya anında müdahalede bulunan Sakarya Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı Karasu İtfaiye Müdürlüğü ekipleri yıl boyunca yüzlerce hayatta kurtardı. Karasu’da meydana gelen trafik kazalarına da anında müdahale eden İtfaiye ekipleri yaşanan trafik kazalarında araçların da sıkışan 179 kişiyi kurtarırken 23 kazaya da anında müdahalede bulundu. Sadece orman yangınlarına ve trafik kazalarına müdahale etmeyen Karasu İtfaiye Müdürlüğü ekipleri yüzlerce mahsur kalan sokak hayvanlarının da yanında oldu. Gece gündüz demeden görevlerini icra eden ekipler, anında müdahaleleri ile yüzlerce canın kurtarılmasına yardımcı oldu.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.