EğitimKocaali

İşe hazır mezunlar

 

SUBÜ MEYOK Koordinatörlüğü Kocaali Denizcilik Meslek Yüksek Okulu’nda bir araya geldi. SUBÜ Rektör Yardımcısı ve MEYOK Koordinatörü Prof. Dr. Sinan Serdar Özkan, Mezunlarımız diğer öğrenciler arasında öne çıkarak tercih ediliyorlar. İş dünyasının istihdam edeceği çalışanlarda istediği niteliği onların ihtiyaçları doğrultusunda şekillendirdiğimiz eğitim sistemi ile sağlıyoruz dedi.

 

İLK TOPLANTI KOCAALİ’DE

Sakarya Uygulamalı Bilimler Üniversitesi (SUBÜ), bünyesinde aktif olarak bulunan 12 meslek yüksekokulu ile şehir genelinde eğitim-öğretime devam ediyor. Üniversitenin Meslek Yüksekokulları Koordinatörlüğü (MEYOK) ise düzenli olarak gerçekleştirdiği toplantılarla eğitimin daha nitelikli hale getirilmesi ve sahanın beklentilerine cevap verebilecek öğrencilerin yetiştirilmesi için çalışmalar gerçekleştiriyor. Bu kapsamda MEYOK, 2022 yılının ilk toplantısı için kısa süre önce yeni binasına kavuşan Kocaali Denizcilik Meslek Yüksekokulu’nda toplandı. SUBÜ Rektör Yardımcısı ve MEYOK Koordinatörü Prof. Dr. Sinan Serdar Özkan başkanlığında gerçekleştirilen toplantıya Pamukova Meslek Yüksekokulu Müdürü ve MEYOK Koordinatör Yardımcısı Doç. Dr. Fatih Sönmez ile birlikte meslek yüksekokullarının müdürleri katıldı. Toplantıda Çift Anadal Programları, Yan Dal Programları ve gelecekte eğitime entegre edilmesi düşünülen yeni eğitim yöntemleri görüşüldü.

 

NİTELİKLİ İŞ GÜCÜ İHTİYACI
Türkiye’nin birçok alandaki büyümesiyle birlikte özellikle iş gücü ihtiyacının fazlasıyla arttığını söyleyen SUBÜ Rektör Yardımcısı ve MEYOK Koordinatörü Prof. Dr. Sinan Serdar Özkan, “Hemen hemen her ilçemizde bulunan ve geneli özellikli alanlara sahip olan meslek yüksekokullarımızla iş gücü ihtiyacını otomotivden denizciliğe, basından gıdaya, muhasebeden turizme kadar birçok alanda karşılıyoruz. Öğrencilerimizin en büyük artısı mezun olmadan iş tecrübesi kazanmaları ve yoğun uygulamalı eğitimleri oluyor. Bu nedenle mezunlarımız diğer öğrenciler arasında öne çıkarak tercih ediliyorlar. İş dünyasının istihdam edeceği çalışanlarda istediği niteliği onların ihtiyaçları doğrultusunda şekillendirdiğimiz eğitim sistemi ile sağlıyoruz. Bu anlamda toplantılarımız da büyük önem arz ediyor. Çünkü dışarıda sürekli gelişen yeni teknolojiler ve sürekli yeniden şekillenen ihtiyaçlar var. Bu nedenle bizim de öğrencilerimizi hızlı bir şekilde mezun olduklarında karşılarında bulacakları iş dünyasına adapte etmemiz gerekiyor. Biz bu çabalarımızla şehrimizin ve ülkemizin ihtiyaçlarına yönelik insanlar yetiştirerek katkıda bulunmaya devam edeceğiz” diye konuştu.