Karasu

İnsanlık sıkıntılı süreçten geçiyor

 

Anadolu Gençlik Derneği (AGD) Karasu Temsilciliği Başkanı Murat Ali Aksoy, Mekke’nin Fethi’nin yıldönümü sebebiyle açıklamalarda bulundu. İnsanlık aleminin sıkıntılı bir süreçten geçtiğine değinen Aksoy, “2020 yılını birkaç gün sonra geride bırakacağız ancak unutmamamız gereken olaylar var” dedi.

 

2020 YILINI UNUTMAMALIYIZ

Mekke’nin Fethi’nin yıldönümü sebebiyle açıklamalarda bulunan Anadolu Gençlik Derneği Karasu Temsilciliği Başkanı Murat Ali Aksoy, “İnsanlık aleminin sıkıntılı bir süreçten geçiyor. Miladi takvimle 2020 yılını birkaç gün sonra geride bırakacağız ancak unutmamamız gereken olaylar var. Biz birbiri ardına gelen gündüz ve gecelerin her insan için iyiden, doğrudan, faydalıdan, haktan ve adaletten yana olmak için bir imkan olduğuna inanıyoruz.Yine biz iki günü birbirine eşit olanın ziyanda olduğuna inanıyoruz. Her yeni gün yaptığımız iyiliklere, güzelliklere, faydalı ve doğru işlere daha fazlasını katma imkanımız var ve biz ulaştığımız zaman nimetinin bu yönde kullanılması gerektiğinin bilincindeyiz” diye konuştu.

BİNLERCE KİŞİNİN ÖLÜM NEDENİ

Suriye’de iç savaşın onuncu yılını bitirmek üzere olduğunu belirten Aksoy, “Filistin toprakları 70 yılı aşkındır İsrail tarafından işgal altında. Yemen’de acımasız bir iç savaş devam ediyor, sadece bombalar değil açlık ve salgınlarda binlerce çocuğun ölüm nedeni. Libya’da sular durulmuş değil. Doğu Türkistan Müslümanlarına yönelik baskılar gün geçtikçe artarak devam ediyor. Nijerya’dan Somali’ye Müslümanların yaşadığı birçok Afrika ülkesinde çatışmalar nedeniyle kırsal alanlar boşalmış, yüz binlerce insan toplama kamplarında yaşıyor. Diğer taraftan 7 milyar 600 milyon insanın yaşadığı bu gezegenimizde her 5 saniyede bir 1 çocuk açlık nedeniyle ölüyor” ifadelerini kullandı.

KOVİD-19 ETKİLİ OLDU

Koronavirüs salgını nedeni ile olayların daha da kötüye gittiğini belirten Aksoy, “İnsanlık bu yıl hem açlık, hem virüs hem de yüz yıldır insanlığı etkisi altına alan emperyalizm ve siyonizm planlarıyla mücadele etmek zorunda bırakılıyor. Emperyalist güçler tüm bunlar olurken hem kendi ülkelerinde hem de sömürdükleri birçok ülkede insanları farklı şekillerde uyutup uyuşturarak kitleleri duyarsızlaştırıyorlar ve hakikati örtbas ediyorlar. Dünyanın birçok yerinde insanlar savaşların ve çatışmaların gölgesinde yaşam mücadelesi verirken, emperyalizm eğlence sektörünün renkli ışıklarıyla geniş kitlelerin gözlerini boyuyor ve farklı uğraşlarla insanların gerçeklerden uzaklaştırılması adına her yıl olduğu gibi bu yılda farklı kutlamalar ile insanlığı etkisi altına almaya devam ediyor” şeklinde konuştu.

TV EKRANLARINDA

Koronavirüs salgını nedeni ile Mekke’nin Fethi’ni TV ekranlarında kutlayacaklarını belirten Aksoy, “Pandemi nedeniyle bir araya gelemediğimiz şu günlerde Mekke’nin Fethi’ni her yıl olduğu gibi aynı coşkuyla sesimizin ulaştığı tüm Dünya’daki hanelerde kutlamak adına online olarak düzenliyoruz. Bilindiği üzere yeryüzünün ilk binası Kabe’nin bulunduğu şehir olan Mekke İslam Ordularınca 1 Ocak 630 tarihinde fethedilmiştir. Biz bu programları düzenlerken fethin hicri ya da miladi yıldönümünü ya da fethin kronolojisini konuşmadan ziyade fetih ruhunu kuşanmanın derdindeyiz. Fetih, bir beldenin ve o beldede yaşayan insanların dimağlarının İslam’a açılmasıdır. Fetih, küfrün, karanlığının Kelam-ı Kadim’in berraklığıyla silinmesidir. Fetih, sonradan olma ilahlara reddiyedir. Fetih, insanların temel hak ve özgürlüklerini gasp eden zulüm düzeninden adil bir düzene geçen yolun açılmasıdır” dedi.

ONLİNE DAVET

Online düzenlenecek olan programa davette bulunan Aksoy, “Bu yıl ekranlarda düzenleyeceğimiz Fetih Buluşmasının yeni bir dünyanın kurulmasına ve 7 milyar insanlık aleminin saadetine vesile olması inancıyla programımıza 7’den 70’e, Edirne’den Kars’a, Avrupa’dan Afrika’ya, Balkanlardan Amerika’ya aynı duyguyu paylaşan herkesi davet ediyoruz. Tüm halkımız mekkeninfethi.com adresinde programımızın detaylarıyla ilgili bilgi sahibi olabilir ve isimlerine özel hazırladığımız online davetiyeye ulaşabilirler. 31 Aralık Perşembe gününün akşamı tüm halkımızı ailesiyle beraber ekranlarının başına davet ediyor ve bu Fetih coşkusunun evlerimizden tüm insanlığa yayılmasını temenni ediyoruz. Programımız TV5 ekranlarından ve sosyal medya hesaplarımızdan canlı olarak yayınlanacaktır” şeklinde açıklamada bulundu.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir