Karasu

İlla aday olacağım diye bir şartım yok

İlla aday olacağım diye bir şartım yok

2009 seçiminde Karasu Belediye Başkan Adayı olan Recep Özdemir, 2024 Martında yapılacak seçimler için adının geçmesinden memnun olduğunu söyledi. Özdemir, “Mutlaka aday olayım diye bir hedefim yok. Benim ismim üzerinde uzlaşılırsa sahaya çıkarım. Sonuçta karar verecek olan kamuoyu ve partilerin yöneticileri” dedi.

Ben de şaşırdım

Karasu Belediyesi’nin daha iyi yönetilebileceğini düşündüğünü ve bu nedenle 2024 Yerel Seçimlerinde aday olmak için hazırlık içinde olduklarını ifade eden Recep Özdemir, “Daha önce aday olmuş ve Karasu’nun geleceği hakkında fikirleri olan biri olarak üstümüzde sorumluluk hissediyoruz” dedi. Çatalbaş’ın misafiri olduklarında siyasi konuların konuşulmasını beklemediklerini söyleyen Özdemir, “Eski Belediye Başkanımız Mehmet İspiroğlu’nun adımı söylemesi, konunun benim adaylığım olması bana da sürpriz oldu” diye konuştu.

Tepkiler olumlu

İsminin gündeme gelmesinin ardından kendisine ulaşan hemen herkesin olumlu eleştiride bulunduğunu söyleyen Özdemir, “Bu toplantının duyulmasının ardından özellikle Ak Parti’den pek çok kişi bizi arayıp destek olacaklarını söyledi. Her ne kadar Karasu’nun ortak adayı olarak öne çıkarılsak da Ak Parti kanadından da ciddi destek göreceğimizi düşünüyoruz. Şimdiye kadar aldığımız tepkiler de bu şekilde” ifadelerini kullandı.

Partiler görüşmeli

Karasu’da ortak aday çıkarılması düşüncesinin hayata geçirilmesi için gayret edildiğini de sözlerine ekleyen Özdemir, “Siyasi partiler ilçe başkanı, il teşkilatları, milletvekili ve genel merkezleri düzeyinde değerlendirme yapmalı. Tüm bu değerlendirmeler ışığında bizim ismimizde ve ortak aday düşüncesinde birleşilirse biz yola çıkmaya hazırız. Bundan sonrasında bizim yapacağımız, partilerin görüşmelerini beklemek olacaktır” şeklinde konuştu.