Karasu

İlk hizmet binası yıkılıyor

 

20 Temmuz 2017 tarihinde Sakarya’nın ilçeleri arasında ilk olarak Karasu’ya açılan Sosyal Hizmet Merkezi binası yıkılıyor. Faaliyetlerine devam eden Sosyal Hizmet Merkezi ise geçici olarak Karasu Kaymakamlığı’nda hizmet verecek.

 

24 DERSLİKLİ OKUL YAPILACAK

Karasu Aziziye Mahallesi’nde 20 Temmuz 2017 tarihinde hizmete açılan Sosyal Hizmet Merkezi için yıkım kararı çıktı. Sakarya’da bir ilk gerçekleştirilerek Sakarya’nın ilçeleri arasında Sosyal Hizmet Merkezi bulunan tek ilçe olan Karasu’da ki Sosyal Hizmet Merkezi geçici olarak Karasu Kaymakamlığı’nda hizmet verecek. 2017 yılında Milli Eğitim Bakanlığı tarafından Sosyal Hizmet Merkezi’ne tahsis edilen arsa ise tekrar Milli Eğitim Bakanlığı’na verildi. 9 Aralık 2020 tarihinde gerçekleştirilen ihale ile Milli Eğitim Bakanlığı tarafından alınan karar neticesinde eski hastanenin bulunduğu arsaya 24 derslikli okul yapımı için proje hazırlandı.

KAYMAKAMLIKTA HİZMET VERECEK

Karasu Kaymakamlığı ve Karasu İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından tahsis edilen alanda vatandaşlara hizmet vermeye devam edeceklerini belirten Sosyal Hizmet Merkezi Müdürü Metin Yıldırım, “Karasu Kaymakamlığı ve Karasu Belediye Başkanlığı’nın desteği ile halkımıza hizmet vermeye devam edeceğiz. Karasu Beledisi tarafından bizlere tahsis edilen alanda boya ve bakım çalışmaları başlatıldı. Yaklaşık bir ay içerisinde Karasu Kaymakamlığı’nda hizmet vermeye başlayacağız. Bu süreçte bizlere destek veren Karasu Kaymakamımıza ve Karasu Belediye Başkanımıza teşekkür ederim” dedi.

HİZMET BİNASI YAPILACAK

Yalı Mahallesi Ankara Caddesi’nde bulunan Karasu Atatürk Anadolu Lisesi’nin Kuzey Batı Bölgesi’nde yer alan alana Sosyal Hizmet Binası kurulması için Karasu Kaymakamlığı önderliğinde çalışmaların başlatıldığını belirten Yıldırım, “Yeni hizmet binası için Karasu Kaymakamlığı önderliğinde yer tahsis edildi. Karasu Belediyesi ile iş birliği yapılarak arsa kamu hizmet alanına dönüştürüldü. Arsa kurumumuza tahsis edildiği takdirde Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından en kısa sürede hizmet binamız yapılacak. Karasu ve Kocaali’ye yakın mesafede bulunan arsa vatandaşlarımızın bizlere ulaşımını kolaylaştıracak” şeklinde açıklamalarda bulundu. Gülcan Elmalı

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir