Spor

İlk amaç ligde kalmak

İlk amaç ligde kalmak

Karasuspor’un ayakları yere basan bir yönetim anlayışı ile idare edileceğini söyleyen Başkan Hasan Özkan, “İlk amacımız ligde kalmak. Başarı istikrar ile geldiğinde kalıcı olur. Bu yıl ligde kaldıktan sonra önümüzdeki sezonlarda kalıcı başarılar elde edilmeli” dedi.

Deneyim sahibiyiz

Karasuspor’un Bölgesel Amatör Lig’e ilk yükselişi olmadığını söyleyen Başkan Hasan Özkan, “Biz bu deneyimi daha önce defalarca yaşadık. Her defasında büyük fedakarlıklarla ligde kalma mücadelesi verdik. Sistem bizi buraya getiriyor. Kulübün mali disiplini sağlanmadan, kalıcı gelir elde edilmeden, kişilerin maddi gücü ve çevreleri ölçüsünde elde edilecek gelirlerle ayakta durmaya çalışıldı. Geçmişte edindiğimiz tecrübeler ışığında yeni bir yapılanma içinde olacağız” diye konuştu.

Kurumsal kimlik

“Şu anda bir yandan kurumsal kimlik oluşturmaya diğer yandan takım kurmaya çalışıyoruz” diyen Başkan Özkan, “Karasuspor tam manası ile amatör bir yapı ile idare edildi. Bizden önceki abilerimizin iyi niyetine söylenecek sözümüz yok. Ancak ligler yükseldikçe amatör yapıların yaşama şansı kalmıyor. Tam manası ile profesyonel bir yapı olmadan günlük başarılar elde edilebilir. Profesyonel yapıya kavuşmamış takımlar, birilerinin paralarını tüketmekten başka işe yaramamış olur” dedi.

Taşıma suyla değirmen dönmez

Göreve gelir gelmez eldeki imkanları değerlendirdiklerini ve kalıcı işler yapmak için gayret gösterdiklerini söyleyen Başkan Hasan Özkan, “Taşıma suyla değirmen dönmez. Yönetimi kurar kurmaz maddi imkanlarımızı elden geçirdik. En ince ayrıntısına kadar bütçeyi netleştirdik. Cihat Ekşi ile Serdar Ergelen’i tranfere yönlendirdik. Takım kurma işini bu iki isim idare edecek. Kurumsal kimlik için üyelik sistemini ve evrak işlerini de diğer yönetim kurulu üyelerimizle birlikte şekillendirmeye başladık” diye konuştu.

İlk hedef 5 yüz üye

Karasuspor’un üyelik sistemi sayesinde ciddi bir gelire sahip olacağını dile getiren Başkan Özkan, “Kulübün üyelik sistemi sayesinde aidiyet duygusu gelişecek. Bu sistemin tam manası ile işlediği durumda daha şeffaf bir yönetim olacak. Kulüp kişilerin tekelinden çıkacak. Herkes Karasuspor’un sahibi olacak. Üyelik sisteminin öncüsü olan Mücahit Karakaş kardeşimize teşekkür ederim. Şu an için üye sayımız 150’ye yaklaştı. İlk amacımız kısa vadede 5 yüz üyeye ulaşmak” ifadelerini kullandı.

Tribünler dolacak

Karasuspor’un tribünlerine ailelerin çekilmesi gerektiğini söyleyen Başkan Özkan, “Futbolcular bizim çocuklarımız. Karasuspor, Karasu’nun en büyük markası, en büyük sivil toplum kuruluşu. Sahada evlatları ter döken aileler, çocuklarını küfürsüz, kavgasız, tertemiz izleme hakkına sahip. Bizim ana amaçlarımızdan biri bu takımı, şehrin takımı yapmak, Bu takım hepimizin. Ne başkanın, ne futbolcunun ne de bir zümrenin. Bu takım bu şehirdeki herkesin” diye konuştu.

Eminoğlu büyük şans

Gençlik ve Spor Bakan Yardımcısı Enes Eminoğlu’nun Karasu için büyük şans olduğunu söyleyen Başkan Özkan, “Bakan Yardımcımız Enes Eminoğlu’nun bu süreçte görevde olmasının avantajını sonuna kadar kullanacağız. Özellikle spor tesisleri yatırımı konusunda Karasu oldukça ihmal edilmiş durumda. Sahamızın zeminin iyileştirilmesi ilk işimiz olacak. Bu konuda bize destek sağlanacak. Orta vadede geçici konaklama alanı yapacağız. Sporcularımızın konaklaması için prefabrike yapı inşa edeceğiz” dedi.

Acil tesisleşme lazım

Bir şehirde spor tesislerinin artmasının spor başarısını doğrudan etkileyeceğini söyleyen Başkan Hasan Özkan, “Gençlik ve Spor Bakan Yardımcımız bize ilçedeki tesisleşme noktasında destek olacağını söyledi. Kuzey bölgesi yılların ihmal edilmişliğini geride bırakacak. Orta vadede tesisleşme noktasındaki eksikliklerimizi gidereceğimizi ve uzun vadede de kalıcı başarıların elde edileceğini ümit ediyoruz” ifadelerini kullandı.

Planlı gideceğiz

Tesisleşme ve takım için ayrı ayrı çalıştıklarını söyleyen Başkan Özkan, “Geçici başarılar peşinde koşmayacağız. Kalıcı eserler bırakma gayretinde olacağız. Tesisleşme,  üyelik sistemi ve altyapı konusunda attığımız adımlar Karasu’nun en büyük kazanımları arasında yer alacak. Karasuspor, şampiyonlukları ile anılmak istiyorsa önce tesisleşmesi ile önce altyapısı ile önce üyeleri ile anılmalıdır. Bizim gayretimiz bu yönde olacaktır” şeklinde konuştu.

Transferi bitirdik

Takımı tamamladıklarını ve 15 Ağustos’ta sezon açılışı yapacaklarını söyleyen Hasan Özkan, “Bedirhan, Berkan Kartal Kardeşler ve Kaan İskender ile Hacı Bilal bizden önce takım ile bağını koparmıştı. Bu kardeşlerimize bugüne kadar harcadıkları enerji, gösterdikleri gayret dolayısıyla teşekkür ederim. Bunların hakkı ödenmez. Ben burada olduğum sürece bu kardeşlerimize kapımız açık. Transfer konusunda da bundan sonra adım atmayı düşünmüyoruz. Sadece bir ya da iki oyuncu alma durumumuz var. Ama alma taraftarı değiliz” dedi.

Kimsenin küsme hakkı yok

Karasuspor’u seven herkese kapılarının açık olduğunu söyleyen Başkan Özkan, “Kapımız da gönlümüz de Karasuspor’a gönül verenlere açık. Bu kulüp için kim bir adım atmışsa Allah ondan razı olsun. Kimseye vefasızlık etmeyiz. Kimsenin de bu kulübe küsmeye hakkı yok. Hepimiz Karasuspor’un başarısını ümit ediyoruz. Hedefi bir olan insanların kulübe küsme şansı yok. Herkesi kulübümüze üye olmaya, takıma sahip çıkmaya davet ediyoruz” şeklinde konuştu.

 

Başkan Özkan herkesi Karasuspor’a üye olmaya davet etti.
Özkan, “Kimsenin de bu kulübe küsmeye hakkı yok. Hepimiz Karasuspor’un başarısını ümit ediyoruz” dedi.