İlçenin dört bir yanında mekik dokudu

 

CHP Sakarya İl Başkanı Ecevit Keleş, il yöneticileri, CHP Karasu İlçe Başkanı Aykut Süt, ilçe yöneticileri ve partililerle birlikte Karasu ilçesine bir dizi ziyaret gerçekleştirdi. Karasu’nun kırsal mahallelerini ziyaret eden Keleş, ilçenin sorunlarını dinledi.

 

CHP MUHTARLARLA BİR ARADA

CHP Sakarya İl Başkanı Ecevit Keleş, il yöneticileri, CHP Karasu İlçe Başkanı Aykut Süt, ilçe yöneticileri ve partililerle birlikte Karasu’nun kırsal mahallelerinde adım atılmadık nokta bırakmadı. İki günlük Karasu ziyaretinde Başkan Keleş, Yassıgeçit, Ardıçbeli, Ortaköy, Yuvalıdere, Limandere, Denizköy, Camitepe, Karamüezzinler, Taşlıgeçit, Resüller, Kancalar, Gölköprü, Hürriyet, Konacık, Adatepe ve Tepetarla mahallelerinin muhtarları ve halkla bir araya geldi.

KELEŞ SORUNLARI DİNLEDİ

Mahalle muhtarları, mahalle sakinleri, çiftçi ve esnafla yakın temas kuran CHP İl Başkanı Keleş, kırsal kesimde yaşanan sorunları dinledi. Mahallelerde tarla yollarının ve imar planlarının yapılmaması, doğalgaz bulunmaması, Türk Telekom alt yapısı gibi sorunların yaşandığını dinleyen Başkan Keleş, çözüm önerileri geliştirmek üzere notlar aldı. CHP’li Keleş’e sorunlarını anlatan vatandaşlar özellikle ekonomik durumdan ve siyasi gidişata yönelik endişelerini dile getirdi.

SORUNLARI DİNLEYEN YÖNETİCİ YOK

Ak Parti iktidarından bu yana Sakarya’nın sahipsiz bırakıldığını belirten Keleş, “Kentin sorunlarıyla ilgilenen yöneticiler artık yok. Biz ise köy köy, mahalle mahalle, kapı kapı dolaşıyoruz. İnsanlarımızın dertleri var ve bu dertlerini yetkililere duyuramıyorlar. Çünkü gözler kapalı, kulaklar tıkalı. Biz ise en azından bu sorunlara bir nebze olsun çözüm önerisi geliştirmek adına vatandaşlarımızın kapısını çalıyor, anlattıklarını can kulağıyla dinliyoruz. CHP iktidarında sözümüz söz, yan gelip yatan, maaş alıp halkın yüzüne bakmayan yöneticilerden olmayacağız. Derdinizi dert sevincinizi sevincimiz belleyeceğiz. CHP kadroları olarak iktidara hazırız. Kırsal kesimin hangi sorunu varsa onunla ilgileneceğiz” dedi.

NOKTA ATIŞI YAPACAĞIZ

Mahalle halkının sorunlarını dinleyerek nokta atışı yapacaklarını belirten Keleş, “Mahalle halkının sorunları ile nokta atışlar yapacağız. Köy okullarını yeniden tesis edeceğiz. Her şey önce eğitim ile başlar. Fındık fiyatını üreticiyi mağdur etmeyecek şekilde ortak akılla belirleyeceğiz. Çözülmeyecek sorun yok ve biz bu sorunları çözmeye talibiz.  Vatandaşlarımızdan tek isteğimiz ise sandıkta bu iktidar ile helalleşme hazırlıklarını yapsınlar, gerisini bize bıraksınlar. Bizleri en güzel şekilde ağırlayan mahalle muhtarlarına, çiftçiye, esnafa ve vatandaşlara teşekkür ederim” ifadelerini kullandı.

KUZEY GAZETESİ’NE ZİYARET

Kırsal mahallelerde yapılan ziyaretler sonrası CHP Sakarya İl Başkanı Ecevit Keleş, il yöneticileri, CHP Karasu İlçe Başkanı Aykut Süt, ilçe yöneticileri ve partililerle birlikte Karasu basınını ziyaret etti. Sakarya Kuzey Gazetesi Köşe Yazarı Münir Ali Kara ile ilçenin sorunları hakkında fikir alışverişinde bulunan Keleş, “Yerel gazetelerle ilçemizin sorununu milyonlarca kişiye ulaştırmanın imkanını buluyoruz. Tarafsız bir şekilde bizleri dinleyen ve sorunlarımızı dile getiren Sakarya Kuzey Gazetesi ailesine teşekkür ederiz” dedi. Gülcan Elmalı