Siyaset

İlçe Başkanları Dikbayır’ın hedefinde

İlçe Başkanları Dikbayır’ın hedefinde

İyi Parti’de sular durulmuyor. Geçtiğimiz akşam toplantıda bir araya gelen Sakarya’daki görev yapan İyi Parti İlçe Başkanları dilekçeler vererek Dikbayır’ın partiden ihracını istedi. Cuma akşamı TV 264’te bir programa konuk olan Dikbayır ise: “Keşke adam gibi davransalardı” diyerek ilçe başkanlarına yüklendi.

Sert konuştu

Önceki dönem İyi Parti Genel Başkan Yardımcılığı görevinde de bulunan Ümit Dikbayır’ın ihraç istemi ile disipline sevk edilmesinin ardından başlayan gerginlik devam ediyor. Dikbayır’ın Sakarya’da yayın yapan TV 264’te kullandığı ifadeler yenilir yutulur gibi değildi. Ümit Dikbayır kendisinin ihraç istemi ile disipline verilmesini isteyen ilçe başkanlarını “çakallık” ile itham etti. İmza veren isimler arasında İyi Parti Karasu İlçe Başkanı Hasan Sarıoğlu’nun da olduğu biliniyor.

Ortak açıklama bekleniyor

Dikbayır’ın yaptığı açıklamanın ardından il yönetiminden ilçe başkanlarına sessizliklerini korumaları çağrısı yapıldığı iddia ediliyor. İyi Parti İl Başkanlığı’nda hafta sonuna kadar bir toplantı yapılacağı ve ardından tüm ilçe başkanlarının da katıldığı bir basın açıklaması yapılacağı öğrenildi. İyi Parti’de Ümit Dikbayır krizinin de ihraçla sonlanacağı tahmin ediliyor. Dikbayır, partiden ihraç edilmeyi kendisinin de beklediğini, ihraç edildikten sonra başka bir partiye katılmayacağını açıklamıştı.