Siyaset

Çiçek’ten Romanlara ziyaret

Çiçek’ten Romanlara ziyaret

Yalı Mahallesi Muhtar Adayı Dursun Ali Çiçek, geçtiğimiz hafta mahalle seçmeni olan Roman vatandaşlara ziyarette bulundu. Roman Dernek Başkanı Nuray Tuna ile de görüşen Çiçek, Romanların sorunlarını dinledi ve muhtar seçilmesi durumunda yapacaklarını anlattı.

Şahin de eşlik etti

Birinci Sıra Aza Adayı Özlem Şahin ile birlikte Roman vatandaşları ziyaret eden Yalı Mahallesi Muhtar Adayı Dursun Ali Çiçek, yaklaşan kış günleri öncesinde Roman vatandaşların zor şartlarda yaşam mücadelesi verdiğini söyledi. Romanlar Dernek Başkanı Nuray Tuna ile görüş alışverişinde bulunan Çiçek, “Burada Roman vatandaşlarımız gerçekten çok zor şartlarda yaşıyor. Bu şartların iyileştirilmesi için elimizden geleni yapacağız” dedi.

Tuna yardım istedi

Roman vatandaşların, ısınma, barınma ve hatta beslenme konusunda bile sıkıntı çektiğini söyleyen Roman Dernek Başkanı Nuray Tuna da, “Buradaki kardeşlerimiz hem sağlık sorunu yaşıyor hem de eğitimden, beslenmeye kadar her alanda yardıma ihtiyaç duyuyor. Şartlarımızın iyileştirilmesi için belediye ile yaptığımız görüşmelerin sonuç vermesini bekliyoruz. Ancak bunu da takip edilmesi gerekiyor. Durumumuzun iyileştirilmesini istiyoruz” ifadelerini kullandı.

Takipçisi olacağız

Roman vatandaşların yaşadıkları sorunları daha önceden de bildiklerini, şimdi ise gözleri ile görme imkanına kavuştuklarını söyleyen Yalı Mahallesi Muhtar Adayı Çiçek de, “Biz sizin daha iyi şartlara kavuşmanız için elimizden geleni yapacağız. Günü kurtarmak adına yapılan yardımlar yerine kalıcı konutlar ve kalıcı iyileştirmeler gerekli. Biz de bu konuda sizin yanınızda yer alacağız ve daha insani şartlarda yaşamanız için elimizden geleni yapacağız” şeklinde konuştu.

Roman Dernek Başkanı Nuray Tuna, şartlarının iyileştirilmesini istedi.
Çiçek’e birinci sıra aza adayı Özlem Şahin de eşlik etti.