KarasuSağlık

İlaç gibi 5 doğal yöntem

 

Karasu Aktar Baharat işletmecisi Özgür Batur, çocukların bağışıklık sistemini güçlendirecek 5 doğal yöntemden bahsetti. Batur, “Havaların soğumasıyla birlikte çocukların bağışıklık sistemleri çökmeye başlar. Bunun önüne geçilebilmesi için doğal çözümler mevcut” dedi.

 

VELİLERE BÜYÜK GÖREV

Özgür Batur, “Doğal besinlerin kararında tüketilmesini sağlayarak çocukların bağışıklık sistemini güçlendirebilirsiniz” dedi. Karasu Aktar Baharat işletmecisi Batur, “Kışın okul ve kreş gibi kalabalık ve kapalı ortamlarda zaman geçiren çocukların gribe yakalanma olasılığı daha yüksek. Yetişkinlere göre bağışıklık sistemleri daha zayıf olan çocukların kış mevsiminin tadını çıkarabilmesi için velilere çok büyük görev düşüyor” diye konuştu. Batur, “Çocuklarımızın sağlıklı, dengeli ve düzenli beslenmelerine ve şifalı bitki ve karışımlardan yararlanmalarına özen göstermeliyiz” şeklinde açıklamasını sürdürdü.

 

HER DERDE DEVA

Bağışıklık sistemini güçlendirecek 5 doğal yöntem olduğunu ifade eden Batur, “Çocukları için bu doğal yöntemlere başvuran velilerin daha sağlıklı bir kış mevsimi geçireceğine inanıyorum. Arı sütü, bal ve polen karışımı 3 yaşından büyük çocuklara her sabah kahvaltıdan önce bir çay kaşığı yedirildiğinde çok güzel sonuçlar alınabilir” dedi. Batur, “Zencefil, zerdeçal, yoğurt ve keçiboynuzu tozuyla elde edilen karışım da çocukların bağışıklığını ileri seviyelere getirebilir. Keçiboynuzu tozu aynı zamanda çocukların gelişiminde de çok önemli rol oynamakla beraber kuru öksürük için de birebirdir” dedi.

 

MUCİZEVİ ETKİ

Karadut ve keçiboynuzu özünün mucizevi etkisine de dikkat çeken Batur, “Bu iki şifa kaynağı ürün bağışık siteminin yanı sıra kansızlık sorununa da çözüm sunmakta. Çocuklarda boy uzamasına da yardımcı olan karadut ve keçiboynuzu özü, diş eti rahatsızlıklarının ve ağız yaralarının tedavisinde çok önemli bir rol oynamakta” dedi. Özgür Batur, “Kış mevsimine girmeye hazırlanırken hem çocuklarda hem de yetişkinlerde sağlık sorunlu baş göstermeye başladı. Bunların tedavisi için en iyi yöntem kesinlikle doğal yöntemlerdir. Doğal yöntemlerin göz ardı edilmemesi sağlığımız açısından önem arz ediyor” diye belirtti.

 

SARIMSAK DEYİP GEÇMEYİN

Çiğ bir diş sarımsağın sağlığımız için önemini belirten Özgür Batur, “Sarımsak deyip geçmeyin. Bağırsak kurdu tedavisinde bağırsak sitemini güçlendirmiş oluruz” dedi. Batur, “Çiğ bir diş sarımsağın üçte birini hap gibi çocuğumuza yutturursak sağlık açısından çok doğru bir adım atmış oluruz” dedi. Batur, “Bunlarla beraber çekirdekli kan üzümü de şifa deposu bir besin. Her gün sabah ve akşam birer yemek kaşığı kadar tüketildiği takdir de kemik sistemi, bağışıklık sistemi, unutkanlık gibi rahatsızlıkların giderilmesine yardımcı olacaktır” dedi.