Spor

İkinci yarı açıldı

 

Birinci Amatör’ün ilk haftasında Kuruderespor, Karasu Şehir Stadı’nda Akartepespor’u ağırladı. Temsilcimiz rakibin ikinci yarıda bulduğu gollerle 4-1 mağlup etti.

 

Pazar günü Karasu Şehir Stadı’nda Birinci Amatör takımlarımızdan Kuruderespor, Söğütlü Akartepespor’u konuk etti. Maç orta alan mücadelesiyle başladı. Dakikalar geçtikçe ağırlığını koymaya başlayan temsilcimiz bir türlü defansı ve kaleciyi geçemedi. Dakikalar 36’yı gösterdiğinde rakip takım kontrataktan Muhammed ile bulduğu golle maçta 1-0 öne geçti. Bu dakikadan sonra beraberlik için yüklenen temsilcimiz istediği ve arzuladığı golü ilk yarıda bulamadı. İkinci yarıya baskılı başlayan yeşil-beyazlı ekip dakikalar 59’u gösterdiğinde Orhan Baki’nin vurduğu topa Rafi dokundu ve beraberlik golünü kaydetti. Bu golün hemen ardından dakikalar 65’i gösterdiğinde sağ taraftan yapılan ortaya Akartepeli beş numaralı oyuncu Ömer’in kendi kalesine attığı golle Kuruderespor 2-1 öne geçti. Galibiyet golünden sonra morallenen temsilcimiz 75’inci dakikada Orhan Baki ile skoru 3-1’e getirdi. Rakip takım Akartepe, bu gollerin ardından oyundan düşerken sahneye yine Rafi çıktı ve skoru 4-1’e getirdi. Bu dakikadan sonra başka gol olmayınca temsilcimiz maçtan 2. yarıda bulduğu 4 golle rakibini evine eli boş gönderdi. (HABER: Ramazan Marmara)

 

 

Saha: Karasu Şehir Stadı

Hakemler: Oğuzhan Çalışkan***, Oğuz Satıroğlu***, Burak Ali Öztürk***

Kuruderespor: Sezer***, Cezayir***, Gökhan***, Ömer Faruk***, Murat***, Selçuk***, Chrislan***, Orhan Ekşi**, Orhan Baki***, Rafi***, Ömer***

Antrenör: Emre Canol

Akartepespor: Ömer Faruk**, M. Emin**, M. Enes**, Ömer**, Ahmet**, Çağrı**, Sefa**, Kaan**, Muhammed**, Ahmet**, Yusuf**

Antrenör: Halis Demirci

Goller: Dk. 60 ve 83 Rafi, dk. 75 Orhan Baki, dk. 68 Ömer (Kendi Kalesi) (Kuruderespor). Dk. 36 Muhammed Köksal (Akartepespor)