GündemKarasuKocaaliSakarya

İhsaniye’ye tartışmalı proje

İhsaniye’ye tartışmalı proje

Karasu İhsaniye Mahallesi’nde sosyal donatı alanı yapılması ile ilgili bir proje hazırlanıyor. Başta spor kompleksi olmak üzere bir yaşam alanı tasarladıklarını söyleyen Karasu Belediye Başkanı İshak Sarı, 7 bin 300 dönümlük alanda bir planlama yapmak istediklerini söyledi.

 

Meclis’e geldi

Karasu’da sosyal donatı alanı konusunda eksiklik olduğunu söyleyen ve bu anlamda kapsamlı bir çalışma yapmak için harekete geçtiklerini ifade eden Karasu Belediye Başkanı İshak Sarı, Karasu’nun ciddi bir sosyal donatı alanına ihtiyacı olduğunu söyledi. Sosyal donatı alanı hazırlamak zorunda olduklarını söyleyen Başkan Sarı, “Eğer bu alanları siz hazırlamazsanız birileri gelip bu alanlara talip oluyor” diyen Başkan Sarı, “Bu alanda yapacağımız proje ile bakanlık tarafından yapılacak projelerde önceliğimiz olacak. En azından alanımız hazır olacak” dedi.

Şen: Geri çekilsin

İhsaniye’de yapılacak olan bu düzenlemeden muhtarın ve mahalle halkının bilgisi olmadığını ve bu maddenin gündemden çekilmesi gerektiğini söyleyen CHP’li Şakir Şen ise “Bu bölgede daha önce pek çok yatırım gündeme geldi. Ancak İhsaniye halkının da muhtarının da bu konudan haberi olmadı. Bugün gündeme gelen bu konudan da ne halkın ne muhtarın bilgisi yok. Uygulanacak projenin tam ve açık şekilde vatandaşa anlatıldıktan sonra gündeme alınmasının uygun olacağını düşünüyorum”  diye konuştu.

Milyarlık proje

Yapılacak olan proje kapsamında spor kompleksi başta olmak üzere sosyal donatı alanı olacağını söyleyen Başkan Sarı, Şehir Plancısı Ali Araç’tan projeyi açıklamasını istedi. Projenin milyar lirayı bulabileceğini de söyleyen Başkan Sarı, “Biz bu projenin uygulanması için sadece alanı hazırlıyoruz” dedi. CHP’li Mustafa İngenç de bu kadar geniş bir alana çalışma yapılmasının uygun olmadığını söyledi. Madde tartışmaların ardından Ak Parti ve MHP’li Meclis Üyelerinin oyları ile kabul edildi.

Şehir Plancısı Ali Araç proje ile ilgili Meclis’e bilgi verdi.
Şakir Şen maddenin gündemden çıkarılmasını istedi.
Sarı, düzenlemenin gelecekteki yatırımların önünü açacağını söyledi.