Siyaset

Hukuka saygı gösterin

 

Pazartesi günü haftalık olağan basın açıklamasını gerçekleştiren MHP Karasu İlçe Başkanı Münir Ali Kara, Karasu Belediyesi’nde seçimden sonra işten çıkarmaların yaşandığını ve bazı kişilerin ise yargıya giderek yeniden işe girme hakkı kazandığını belirtti. Kara, “Hukuk temelli Başkan İshak Sarı’dan beklenen kin gütmeden hukuk kararlarına uymasıdır” dedi.

 

KARARA UYULMALI

Haftalık olağan basın açıklamasını Pazartesi günü parti binasında gerçekleştiren MHP Karasu İlçe Başkanı Münir Ali Kara, Karasu Belediyesi’ndeki işten çıkarmalara değindi. Başkan Kara, “Bilindiği gibi Karasu Belediye yönetimi el değiştirdikten sonra bazı işten çıkarmalar yaşanmıştır. Bu işten çıkarılanlardan bazıları yargıya gitmiş ve yeniden işe girme hakkı kazanmışlardır. Bu andan itibaren hukuk temelli Belediye Başkanı İshak Sarı’dan beklenen kin gütmeden hukuk kararlarına uymasıdır. Aksi halde insanların adalet anlayışına olan güveni sarsılacak, hukukçu belediye başkanı hukuka meydan okumuş olacaktır” diye konuştu.

SAHADA GÖRÜNMELİ

Kar yağışının etkisini sürdürdüğü bu günlerde Karasu Belediyesi’nin daha fazla sahada olması gerektiği aşikardır” diyen Başkan Münir Ali Kara, “Bazı kırsal mahallelerde vatandaşların kendi imkanları ile yolları açması, muhtarların gayretle vatandaşa hizmet etmeye çalışması takdire değerdir. Ancak Karasu Belediyesi personelinin de insan üstü gayret gösterdiğini biliyoruz. Ancak bu zorlu şartlarda vatandaşın devleti yanında hissetmesinin yegane yolu belediyenin sahada görünmesidir. Hizmetlerin bu bilinçle gerçekleştirilmesi gerekmektedir” ifadelerini kullandı.

EKMEK ÇIKMAZ

Açıklamasında ülke gündemine de değinen Kara, “Geçtiğimiz hafta ayrıca terörle arasına mesafe koyamamış olan siyasi partinin milletvekili sosyal medya hesabından bir paylaşımda bulunmuş, bu paylaşımında Kürt kökenli bir vatandaşın Sakarya’da annesi ile telefonda Kürtçe konuşamadığından şikayet ettiğini dile getirmiştir. Burada dikkat çekici iki nokta söz konusudur. Biri bu kişinin ırkçı söylemidir. Bu can sıkıcı ancak beklenen bir eylemdir. Sakarya’nın nasıl bir yer olduğunu Sakarya’dakilere anlatacak değiliz. Her birimizin ailesinde Kürt gelin damat varken kalkıp burayı kaşırsanız buradan size ekmek çıkmaz” dedi.

SES ÇIKMADI

Ancak bizi şaşırtan esas konu MHP ve Ak Parti dışında kalan siyasi parti temsilcilerinin bu konuda ağızlarını açmamalarıdır” diyen Başkan Kara, “Takip edilirse görüleceği gibi bu paylaşımın hemen ardından MHP Sakarya Milletvekili ve Grup Başkanvekilimiz Muhammed Levent Bülbül beyefendi en sert tepkiyi vermiş, İl Başkanımız Ahmet Ziya Akar beyefendi de had bildiren açıklama yapmaktan çekinmemiştir. Ancak Sakarya Milletvekilleri ve partilerinin üst düzey yöneticisi pozisyonundaki diğer isimlerden ses çıkmadığı gibi, muhalefet partilerinin il ve ilçe başkanlarının ağzını da bıçak açmamıştır” şeklinde konuştu.

NEREDE O YÜREK

Başkan Kara açıklamasının devamında “Sıklıkla MHP’yi bu ülkenin sahibi gibi davranmakla itham edenlerin bu sessizliği kimseyi rahatsız etmemekte midir? Bize vatanın sahibi gibi davrandığımız eleştirisinde bulunanlar bugün ne sessizliği içindedir? Madem bizi bu vatanın sahibi gibi davranmakla eleştiriyorsunuz, buyurun bir açıklama yapın. Ama sizde nerede o yürek” ifadelerini kullandı. Koronavirüs salgını ile ilgili aşı kampanyasına da değinen Kara, “Bilge Lider Devlet Bahçeli de aşısını olmuş ve kovid aşı kampanyasına destek sağlamıştır. Aşı kampanyası öncesinde aşının nerede olduğunu, liderlerin aşı olup olmadığını gündem taşımaya çalışanlar şimdilerde liderlerin neden aşı olduğunu, aşıların yeterli olup olmadığını gündem taşımaktadır. Yani yine öpmeye meramı olmayan yüzün nerede diye sormaktadır. Ancak Türkiye’nin boş konuşmalara, gündem değiştirme girişimlerine ve sosyal medyadan istikamet çizilmesine tahammülü kalmamıştır” diyerek açıklamasını sonlandırdı.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir