Kocaali

Hızar Mahalle’ye yeni tesis

 

Hızar Mahalle sınırları içerisindeki Ortaköy Grup Yolu olarak da bilinen Şehit Tufan Kansuva Caddesi üzerinde, uzun süredir atıl durumda bulunan Merhum Orhan Kef Parkı Kocaali Belediyesi tarafından yapılan proje ile mahalle halkının kullanabileceği sosyal alana dönüştürüldü.

 

ATIL DURUMDAYDI

Hızar Mahalle Dere Mevkii’nde Şehit Tufan Kansuva Caddesi üzerinde uzun süredir atıl durumda bulunan Merhum Orhan Kef Parkı Kocaali Belediyesi tarafından yapılan proje ile yeniden düzenlenerek sosyal alana dönüştürüldü. Islah edilip genişletilen yaklaşık 2.200 metrekarelik alan üzerinde çim zeminli futbol sahası inşa edildi. Ayrıca çocuk oyun grubu ve kamelyalarla yakın çevredeki vatandaşların kullanımına sunulan tesisin açılışı geçtiğimiz hafta içi gerçekleştirildi. Hızar Mahalle Camii İmam-ı Hatibi Mevlüt Eskicioğlu’nun duasının ardından kurdele kesimi gerçekleşti. Açılışa Kocaali Belediye Başkanı Ahmet Acar, Ak Parti İlçe Başkanı Ersan Demir, İlçe Emniyet Amiri Mehmet Mansur Saldıran, İlçe Gençlik ve Spor Müdürü Ramazan Doğanay, mahalle muhtarları ve vatandaşlar katıldı.

SOSYAL TESİS

Konu ile ilgili konuşan Hızar Mahalle Muhtarı Seyfullah Kef “Mahallemizde uzun süredir atıl durumda bulunan Merhum Orhan Kef parkımız, vatandaşımız ve muhtarlık heyetimizin talebi üzerine Kocaali Belediyesi tarafından yapılan proje ile temizlenerek sosyal alana dönüştürüldü. Burada Yaklaşık 2.200 metrekarelik atıl alanımız kullanılabilir hale geldi. Çim zeminli futbol sahası, çocuk parkı ve vatandaşlarımızın rahatlıkla gelip vakit geçirebileceği güzel bir sosyal tesis hizmete gitmiş oldu. Emekleri ve mahallemize olan katkılarından dolayı Kocaali Belediye Başkanı Ahmet Acar’a, Ak Parti ilçe başkanı Ersan Demir’e ve emeği geçen tüm belediye personellimize, ayrıca açılışımıza katılarak bizleri onurlandıran daire amirlerimize muhtarlarımıza ve gençlerimize mahalle halkımız ve muhtarlık heyetimiz adına teşekkür ediyoruz” dedi.