3. Sayfa

Çete çökertildi

 

Karasu Kurudere Mahalle Muhtarı Hasan Emanet ve vatandaşların desteği tarafından mahallenin dört bir tarafına kurulan güvenlik kameraları sayesinde hırsızlık çetesi çökertildi. Hırsızlar ceza evine gönderilirken çiftçiler tarım aletlerine kavuştu.

 

KAMERALARA YAKALANDILAR

Karasu’nun çeşitli mahallelerinde vatandaşların rahat uyku uymasına izin vermeyen ve birçok çiftçiyi mağdur eden hırsızlık çetesi, son olarak girdikleri Kurudere Mahallesi’nde kıs kıvrak yakalandı. Son zamanlarda artan hırsızlık vakalarına karşı mahallenin dört bir tarafını vatandaşların desteği ile güvenlik kameraları ile donatan Karasu Kurudere Mahalle Muhtarı Hasan Emanet, tarım aletlerini çalan çetenin, mahallesindeki güvenlik kameraları sayesinde çökertildiğini belirtti. Emanet, “Hırsızlık çetesinin ceza evine gönderilmesiyle birlikte Karasu’nun yüksek mahallelerinde bulunan vatandaşlar rahat bir nefes aldı” dedi.

RAHAT NEFES ALDILAR

Karasu İlçe Jandarma Karakol Komutanlığı ve Karasu İlçe Emniyet Müdürlüğü ekiplerine teşekkür eden Muhtar Emanet, “Kurudere halkımızın desteği ile mahallemize kurulan 8 adet kamera sistemi çiftçilerin rahat bir nefes almasını sağladı. Çalınan tarım aletlerinin bir kısmı hırsızların deposunda bulunarak halkımıza teslim edildi. Bizleri ve değerli halkımızı yalnız bırakmayan güvenlik güçlerimize sonsuz teşekkür ederim” şeklinde açıklamalarda bulundu. Çalınan tarım aletine kısa süre sonra kavuşan Kurudere Mahallesi sakinlerinden Serdar Menteşe, “Değerli muhtarımıza ve emniyet güçlerine teşekkür ederim” ifadelerini kullandı. Gülcan Elmalı

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir