Gündem

Hindi yerine tavuk

Hindi yerine tavuk

2024 yılına sayılı günler kala vatandaşlar alışveriş hazırlıklarına başladı. Hindi fiyatlarının yükselmesi sebebiyle vatandaş bütün tavuğa yöneldi. Konuyla ilgili bilgi veren Yazıcılar Et İşletmecisi Oktay Yazıcı, “Hindi siparişi almadık. Çoğunlukla beyaz ete rağbet var” dedi.

Izgara tercihler arasında

Yılbaşının yaklaşmasıyla birlikte vatandaşlar alışveriş hazırlıklarına başladı. Bu yıl vatandaş hindi fiyatlarının yükselmesi sebebiyle bütün tavuğa yöneldi. Konuyla ilgili bilgi veren Yazıcılar Et İşletmecisi Oktay Yazıcı, “Kırmızı et ve hindi fiyatlarının artması nedeniyle vatandaş beyaz ete yöneldi. Yılbaşında tercihler ise en çok bütün tavuk ve ızgara ürünleri oluyor” şeklinde konuştu.

Beyaz et karşılayacak

Açıklamasına devam eden İşletmeci Yazıcı, “Geçtiğimiz senelerde vatandaşlar yılbaşına 15 gün kala hindi siparişi vermeye başlıyordu. Fakat fiyatların yükselmesi hindi ve kırmızı et satışlarını etkiledi. Bu nedenle bu yıl herhangi bir sipariş almadık. Kırmızı et tercih eden vatandaş sayısı ise az. 2024 yılını sofralarda hindi ve kırmızı et yerine beyaz et karşılayacak gibi görünüyor” ifadelerini kullandı.