Kocaali

Heyecana hazır mısınız

 

Geçtiğimiz yıl Kocaali Belediyesi’nin öncülüğünde birçok kurum ve sportif derneğin işbirliği ile Kocaali Sahili’nde birincisi gerçekleştirilen Motocross Enduro etkinliğinin ikincisi gerçekleştiriliyor. Geçtiğimiz yıl düzenlenen organizasyona göre kapsamı daha da genişletilen ve Motokum Fest adıyla düzenlenecek olan organizasyon, iki gün sürecek. Birbirinden değerli profesyonel 150’yi aşkın motor sporcusunun katılacağı yarışlarda Kocaali Sahili’nde heyecan ve coşku doruğa çıkacak.

 

SAHİL İNLEYECEK

Geçtiğimiz yıl Temmuz ayında Kocaali Belediyesi’nin öncülüğünde birçok kurumun yanı sıra motor sporları derneğinin işbirliği ile Kocaali Sahili’nde düzenlenen Motocross Enduro organizasyonunun ikincisi için hazırlıklar tamamlandı. Bir öncekine göre kapsamı ve içeriği genişletilen ve Motokum Fest adıyla düzenlenecek olan ornagizasyon iki gün sürecek. 11 Temmuz tarihinde karavan ve çadır kamp organizasyonu ile başlayacak. Yaklaşık 50 karavancı ve çadır kamp tutkunları Kocaali Sahili’ni şölen alanına çevirecek. Etkinliğin ilk akşamında konser ve eğlence programı gerçekleştirilecek. Kocaali Sahili, kemençe ve tulum sesleriyle inleyecek. Etkinliğe katılan vatandaşlar günün geç saatlerine kadar eğlenceyi doruklarda yaşayacak.

 

YARIŞLAR COŞTURACAK

Organizasyonun ikinci günü olan 12 Temmuz tarihinde ise Kocaali Sahilinde gökyüzü toza bulanacak. Her biri birbirinden değerli, ulusal ve uluslararası yarışmalardan ödüllü 150’yi aşkın profesyonel motor sporcusu Kocaali Sahili’nin kızgın kumlarında birincilik kupasını almak için motorlarının hararetlerini yükseltecek. Saat 11’de başlayacak olan motor yarışları akşam saatlerine kadar aralıksız sürecek. Organizasyon alanında müzik ve eğlence gün boyu kesintisiz devam edecek. Kocaali Belediyesi’nin ve sponsorların etkinliğe katılan çocuklar için de sürprizi var. Organizasyona katılan çocuklar yarışlar ve diğer etkinliklerle eğlenebildiği kadar Merkez Plajı’na kurulacak olan şişme oyun parklarında da oynayıp eğlenebilecek.

KARADA, HAVADA, DENİZDE

Kocaali’ye bayram gibi bayram yaşatacak olan ve iki gün sürecek olan etkinlikte çocuklar, cıvıltıları ve birbirinden eğlenceli oyunlarla karayı rengarenk boyarken, kızgın kumlarda egsoz patlatan profesyonel motorcular sahili toza dumana katacak. Aynı zamanda Kocaalilileri havada ve denizde de sürprizler bekliyor. Organizasyona katılacak olan jetsky grupları deniz üzerindeki şov ve gösterileriyle köpük kaldırırken, planör grupları ise gökyüzünü rengarenk boyayacak. Kocaali’de son yılların en kapsamlı organizasyonu olarak gösterilen Motokum Fest’te ayrıca sponsor firmaların ikramları olacak ve birinden eğlenceli birçok mini etkinlik gerçekleştirilecek.

 

HER YIL BÜYÜYOR

Organizasyonla ilgili açıklamasın aldığımız, projenin organizasyonunu üstlenen Kocaali Büyükşehir Belediye Meclis Üyesi Emre Yılmaz, Motokum Fest’nin her yıl büyütülerek gelenekselleştirme çabası içinde olduklarını söyledi. Yılmaz “Bu yıl Motokum Fest adıyla ikincisini gerçekleştireceğimiz organizasyonun daha kapsamlı ve güzel olması için elimizden gelen gayreti gösterdik. Toplumumuzun gencinden yaşlısına, sporseverinden çocuğuna kadar her kesimine hitap edecek, başından sonuna kadar eğlence ve coşku dolu bir program olması için birbirinden farklı etkinlikleri bir arada topladık. Kısacası bayram gibi bayram olması için hemen her şeyi düşündük. Tabi bu bir ekip işi. Toplamda 30’ un üzerinde firmamızın sponsor olduğu aynı zamanda Gençlik Spor Müdürlüğü, Sakarya Motosikletçiler Spor Kulübü, Sakarya TozToprak Motosiklet Kulübü’nün yanı sıra bazı ulusal firmaların da desteklediği büyük bir organizasyon. Biz bunu Kocaali’de gelenekselleştiriyor ve her yıl üzerine biraz daha ekleyerek büyütüyoruz” dedi.

 

DOLU DOLU

İki günlük organizasyonun dolu içeriğe sahip olduğunu belirten Yılmaz “Motokum Fest 11 Temmuz’da ücretsiz karavan ve çadır kampıyla başlayacak. Misafirlerimiz burada konaklayacaklar. Aynı gün çocuklarımız için şişme oyun parkurları da hizmette olacak. Akşamında ise kemençe tulum eğlencesi var. Gençlerimiz sabırsızlıkla bekliyor. Etkinliğin ikinci günü saat 11’de yarışlar başlayacak 16’da ödül töreni olacak aynı zamanda jetsky ve planör grupları da havada ve denizde görsel şölen sunacak. Yine sponsorlarımızın birçok mini etkinliği organizasyon kapsamında gerçekleşecek. Böylesine büyük bir şölene ev sahipliği yapabilmek için tüm imkanları seferber eden gençliğimizin abisi Başkanımız Ahmet Acar’a, gençliğe desteğini esirgemeyen genç iş adamlarımıza ve tüm destekçi kurum ve derneklerimize Kocaali gençliği adına sonsuz teşekkür ediyoruz. Kurban Bayramı’nın 3. Ve 4. günlerinde denk gelen 11 Temmuz Pazartesi ve 12 Temmuz Salı günleri dolu dolu bir etkinlik için tüm halkımızı Kocaali Sahili’ne bekliyoruz” şeklinde konuştu.