Siyaset

Herkesin vekili olacağım

Herkesin vekili olacağım

Seçim çalışmalarının son haftasına girildiğinde Karasu’ya ziyarette bulunan CHP Milletvekili Adayı Ecevit Keleş, seçilmesi durumunda hayata geçireceği projeleri açıkladı. Projeleri ile ilgili broşürü de dağıtan Keleş, “Herkesin vekili olacağım” dedi.

Toplantılar yapacağım

Halkın görüşüne önem vereceklerini söyleyen Cumhuriyet Halk Partisi Milletvekili Adayı Ecevit Keleş, “Her ay her ilçe meydanında halk toplantısı yapılacak. Her toplantıya o ilçenin muhtarları, STK’ları, halkı çağırılacak ve sorunlar konuşulup çözüm bulunması sağlanacak. Halkın vekili olacağız ve daima ulaşılabilir olacağız” dedi. Keleş vatandaşın en kolay ulaşabileceği vekil olacaklarını da sözlerine ekledi.

Kentsel dönüşüm

Sakarya’nın deprem gerçeği ile de sınandığını ifade eden Ecevit Keleş, bir an önce kentsel dönüşüm konusunda adımlar atacaklarını da ifade ederek, “Depremle mücadele ve kentsel dönüşüm çalışmaları için öncü olacağız. Sakarya’nın yaşanması muhtemel bir depremde can kaybetmemesi için gayret göstereceğiz” ifadelerini kullandı.

Turizm yatırımları

Turizm konusuna da hassasiyet göstereceklerini söyleyen Milletvekili Adayı Keleş, “Sakarya’mız için doğal yapısı korunarak yaylarımızı turizme açacağız. Sapanca gölümüz başta olmak üzere, doğal kaynakları koruyacağız. Sakarya nehrinin korunması ve günlük yaşama dahil edilmesi için çalışmalar yapacağız. Kültürel altyapının güçlendirilmesi ve örnek şehir olması için çalışacağız” şeklinde vaatlerde bulundu.

Raylı sistem

Sakarya’nın coğrafi yapısının ve teknik imkanlarının yeterli olduğunu ve raylı sistemin kurulması için gayret edeceklerini de sözlerine ekleyen Cumhuriyet Halk Partisi Milletvekili Adayı Ecevit Keleş, “Raylı sistemin Sakarya’nın her tarafına ulaşması için tüm imkanları seferber edeceğiz” ifadelerini kullandı.

Tarım ve hayvancılık

Sakarya’nın Türk Tarımı açısından çok önemli bir konumda olduğunu söyleyen Keleş, “Verimli tarım arazilerimizi eski günlerine geri döndürecek ve güçlendireceğiz. Tarım organize sanayi bölgesi kurulması için girişimlerde bulunacağız. Hayvancılığı güçlü kılarak eski günlerine ulaştırmak için çalışacağız” diye konuştu.

Belde ve köyler

Köy ve beldelerin kapanmasının hata olduğunu ifade eden Keleş, bu yapıları geri kazandıracaklarını söyledi. “Kapanan belde belediyelerimizi yeniden açacağız” diyen Keleş, “Mahalleye dönüşen köylerimizi geri kazanacağız. Tüm köy okullarımızı açacağız. Her köyümüze bir ziraat mühendisi ve bir veteriner ataması yapacağız” dedi.

Karasu demiryolu

Meslek liselerinin sayısını artırmak için gayret göstereceklerini de sözlerine ekleyen Keleş, “Ayrıca her organize sanayi bölgelerine teknoloji liseleri kuracağız” diye konuştu. “Arıtma tesislerinin, enerji giderlerinin devlet tarafından ödenmesini sağlayacağız” diyen Keleş, bitirilmesi geciken Karasu Arifiye demiryolu hattı içini de “Arifiye-Karasu Demiryolu hattının bitirilmesi ve uğratılan zararın takipçisi olacağız” göndermesinde bulundu.