Siyaset

Her yolu mubah görüyorlar

 

Mersin Tece Polisevi’ne yapılan saldırıya Büyük Birlik Partisi Karasu İlçe Başkanı Hasan Eminoğlu sessiz kalmadı. Eminoğlu, “Ülkemizde yapılacak olan genel seçimler öncesi her türlü yol mubah olmaya başladı. Düşmanımın düşmanı benim dostumdur dercesine her türlü hata, yanlış ve pisliğin yapılmasında sakınca görülmediği günler yaşıyoruz” dedi.

 

SAKINCA GÖRMÜYORLAR

Mersin Tece Polisevi’ne yapılan saldırı sonucu Polis Sedat Gezer şehit düşmüştü. Teröristlerin hain saldırısına BBP Karasu İlçe Başkanı Hasan Eminoğlu da sessiz kalmadı. “Hain saldırıda kahramanca çarpışarak şehit olan Sedat Gezer’e Allah’tan rahmet, kederli ailesine ise sabırlar diliyorum” diyen Eminoğlu, çatışmada yaralanan polise de şifalar dileyerek açıklamasına başladı. Eminoğlu, “Ülkemizde yapılacak olan genel seçimler öncesi her türlü yol mubah olmaya başladı. Düşmanımın düşmanı benim dostumdur dercesine her türlü yanlışı, hatayı ve pisliğin yapılmasında sakınca görmediğimiz günler yaşıyoruz” dedi.

 

HAİNLERLE BİR OLUYORLAR

Bilindiği gibi altılı masa diye bir masa oluştu” diyen Başkan Hasan Eminoğlu, “Bu masanın hedefi Cumhur İttifakı’nı yıkmakmış. Tamam güzelde siyasetinde bir ahlakı, edebi, üslubu, kişiliği vardır. Bir bakıyorsun biri her gün hdp eski genel başkanı Demirtaş’a affedip nişane takacağız diyor, Kavala’yı bırakacağız, tutuklu gazetecileri bırakacağız, KYK’lıları bırakacağız reklamları yapıyorlar. Ülkemizde aile yapısının kabul etmeyeceği, hazmedemeyeceği LGBT’lilerin önüne düşüyorlar. Bunlar gösteriyor ki seçim almak için terörle, hainle, pisliklerle bir olmayı mubah görüyorlar” şeklinde konuştu.

 

ÖZÜR DİLEMELİYDİ

Mersin ilimizde bir karakol basarak bir polisimizi şehit, üç polisimizde yaraladılar” diyen Eminoğlu, “Kim bunlar hain terör örgütü mensubu. Bir bakıyorsun bunlara altılı masa toplayıcısı ve kendini bu ülkeye Cumhurbaşkanı olmaya hazırlayanlardan CHP çıkıyor. Bir de utanmadan Genel Başkan Yardımcısı çıkıp teröristin adını anarak terörist dahi demeden ‘biz 11 yıl önce terörist olduğunu nerden bilelim’ diyor. O zaman demen gerekirdi ki hükümetten özür dilerim. Biz gazeteci dedik düşünce özgürlüğü dedik tutuklanmasına karşı geldik demeliydi” sözlerini kullandı.

 

REKLAM YAPIYORLAR

Büyük Birlik Partisi Karasu İlçe Başkanı Hasan Eminoğlu, “Önce Türk milletinden sonrada hükümetten, İçişleri Bakanı’ndan özür dileriz demesi gerekirken bunu terbiyesizlikmiş gibi lanse edip şehidimizin olduğu bir günde tekrar terörist Demirtaş’a sahip çıkıp nişane takacağız demesi, tüm Türk milletini derinden yaralamıştır. Şehitlerimizi ve gazilerimizi çok üzmüştür. Bunu konuşan CHP Genel Başkanı, hdp ile ittifak olacaklarından şehitlerimizi yok saymış terörün bir kez daha reklamını yapmıştır. Her gün bir milletvekili veya sözcüleri hdp’ye bakanlık verilmesinden bahsediyor” dedi.

 

ORTAKLAR SUS PUS

Başkan Eminoğlu, “Hdp sözcüleri de bunu inkar etmeden ‘verilecek tabi ne demek vermemek’ diyerek meydan okumaktadırlar. Diğer ortaklar sus pus. Hele biri var ki biz terörün olduğu masada olmayız diyorlar. İyide sen bunu bakanlık verilir dedikten sonra mı anladın. Her gün Kılıçdaroğlu, Demirtaş’a özgürlük vereceğim, şeref madalyası takacağım derken anlamadınız da bakanlık sözleri geçince mi anladınız. Tabi hdp aleni Kılıçdaroğlu’nu tarif edercesine aday olabilir demesinden sonra Kılıçdaroğlu kendini açıklamayı, Cumhurbaşkanı olmak istediğini söylemeye başladı” diye belirtti.

 

YANLIŞA DÜŞMEYİN

İyi Parti lideri bunlardan sonra ise benim babamda CHP’li, İnönü ile resimleri var demeye ve yeğenlerine Kılıçdaroğlu’na ölene kadar minnet duyulması gerektiğini söylüyor” diyen Eminoğlu, “Hdp’yi tabana ısındırmak, Kılıçdaroğlu adaylığını sözde tabana ısındırmak için söylenen sözler tepkiye göre Kılıçdaroğlu’na ve hdp tamam denecektir. Bizler tabi ki bu liderlerden umudumuz yok. Fakat ben milliyetçiyim, ülkücüyüm, vatanseverim deyip kıyısında köşesinde olanlara sözüm. Vatanınızı, ülkenizi, milletinizi seviyorsanız artık gözünüzü açın yanlışa düşmeyin. Memlekete zarar veriyorsunuz” dedi.

 

KİNİNİZE YENİLMEYİN

Hırslarınıza, kininize yenilmeyin” diyen Eminoğlu, “Dünyada ki gelişmeler ortada. Bunlarla bu ülke ne hale gelir düşünebiliyor musunuz. Dünya kafa kazanımlarımız var. Bunların yok olmaması için eski hayal ettikleri Türkiye olmaması için, milletin dini ile giyimi ile uğraşanlar, bugün bunu açıkça ‘iktidar olursak, Diyanet, İmam Hatipler, Kuran kursları kapatılacak’ diye yandaş TV’lerinde görmekteyiz. Ülkemizin daha gelişmesi, ilerlemesi ve düşmana karşı bir bütün olunması, gençlerimizin geleceğini güven ve teminat altına alınması için resimleri iyi gözlemleyin, okuyun, yanlışa düşmeyin. Bu ülkeye zarar vermeyin” diyerek açıklamasını sonlandırdı.