Siyaset

Fetöcülerin umudu oluyorsunuz

 

 

MHP Karasu İlçe Başkanı Münir Ali Kara, yaptığı basın açıklamasında, “2019 Yerel Seçimleri İyi Partili ve CHP’lilerin fetöcülerin umudu olduğunu söylemiş ve eleştirilerin hedefi olmuştum. Sakarya’ya gelen CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na bir bayan fetö operasyonları nedeniyle mağdur olduğunu, kendisi gibi 10 milyon kişinin de tek umutlarının Millet İttifakı olduğunu ifade etmiştir. Yani bizim 2019 yılında söylediğimiz şeyi Sayın Kılıçdaroğlu’na iletmiş ve hiç olumsuz tepki görmemiştir” dedi.

 

2019’DA SÖYLEMİŞTİM

MHP Karasu İlçe Başkanı Münir Ali Kara, haftalık olağan basın açıklamasında bulundu. Başkan Kara, “2019 Yerel Seçimleri öncesinde Kurudere’de yapılan açık hava toplantısında söylemiş olduğum, ‘İyi Partili ve CHP’li arkadaşları ikaz ediyorum. Fetöcü değilsiniz de fetöcülerin umudu oluyorsunuz’ şeklindeki ifadelerimden dolayı eleştirilerin hedefi olmuştum. Seçim sonuna kadar pek çok CHP’li arkadaşımızın sitemine maruz kalmıştım. 13 Eylül’de Sakarya’ya gelen CHP Genel Başkanı Sayın Kemal Kılıçdaroğlu kanaat önderleri olarak tanımadığı isimlerle bir otelin toplantı salonunda bir araya gelmiş. İddiaya göre bir bayan söz alarak, fetö operasyonları nedeniyle mağdur olduğunu ve kendisi gibi 10 milyon kişinin bulunduğunu ve yakınlarının hapisten çıkması için tek umutlarının Millet İttifakı olduğunu ifade etmiştir” diye belirtti.

 

OLUMSUZ TEPKİ ALMADI

Yani bizim 2019 yılında söylediğimiz şeyi Sayın Kılıçdaroğlu’na iletmiş ve hiç olumsuz tepki görmemiştir” diyerek sözlerine devam eden Başkan Münir Ali Kara, “Selahattin Demirtaş’a özgürlük verilmesi gerektiğini savunan, hdp’yi küstürmeme gayretine giren CHP şimdi de fetö’nün umudu mudur değil midir? Bana sitem eden CHP seçmeni aynı sitemi CHP Genel Başkanı Sayın Kılıçdaroğlu’na da edecek midir?” sözlerini kullandı. Kara, “Cumhurbaşkanı seçimlerine sekiz buçuk aylık bir süre kalmış olmasına rağmen henüz aday belirlemesinde bulunamayan Millet İttifakı’nın bugüne kadar defalarca dile getirdiği erken seçim talebinde samimi olmadığı halk nezdinde çok net anlaşılmaktadır. Böyle giderse Altılı Masa seçimin birkaç yıl daha ertelenmesini talep edecektir. Çünkü bu hızla giderse kendilerinin aday çıkarması mümkün olmayacaktır. Alıştıra alıştıra söylemeye çalıştıkları gerçek şudur ki, İyi Parti’ye milletvekili ikramında bulunan, Millet İttifakı’nı oluşturup İyi Parti’nin Meclis’e girmesine imkan tanıyan Kemal Sayın Kılıçdaroğlu bu yatırımlarının mahsulünü toplayacaktır. Altılı Masa’dan çıksa çıksa Sayın Kılıçdaroğlu çıkacak o da bugüne kadar olduğu gibi yine milletimizden hak ettiği dersi alacaktır” dedi.

 

TMO’DA ŞARTLAR İYİLEŞTİ

Açıklamasına devam eden Başkan Kara, “Toprak Mahsulleri Ofisi, Ziraat Odaları ve çeşitli tarımsal kuruluşların talepleri ve üreticilerin beklentileri doğrultusunda fındık alım şartlarında iyileştirmeye gitmiştir. Yeni düzenleme ile alım kotası yüzde 50 oranında yükseltilmiş, çatlak oranı da yüzde 5’ten yüzde 10’a çıkarılmıştır. Alım ekiplerine takviyeler yapılmış ve iki kata kadar daha fazla fındık alımı yapılmaya başlanmıştır. Bu yönde girişimde bulunan Ziraat Odaları’nı çiftçinin derdi ile dertlendikleri için tebrik ediyorum” ifadelerini kullandı.

 

SÖZLERE DİKKAT EDİLMELİ

Tüm dünyayı tehdit eder nitelikte olan Rusya Ukrayna savaşının bir an önce sonlandırılması elzem hale gelmiştir” diyen MHP’li Başkan Kara, “Bu savaşta kullanılan dil de hafife alınmamalıdır. Nükleer silah tehdidi ciddiyetle karşılanmalı, dünyayı tehdit edecek bir girişime ihtimal dahi bırakılmamalıdır” dedi. Kara, “Yunanistan’ın Türkiye’yi tahrik eden adımlarının arkasında dost sandıkları bulunmaktadır. Bu durumu tüm dünya gibi Türk halkı da çok iyi bilmektedir. Ege’nin bir barış denizi olması mümkünken gerginlik suları olmasının mimarı Yunan Hükümeti’dir. Bu noktada attıkları adımları gözden geçirmeleri ve gelecekte ağır bedeller ödememeleri için söyledikleri sözlere dikkat etmelidirler. Hiç birini yapamıyorlarsa kendi tarihlerine bakmalı yüzerek Yunanistan’a geçme başarısı elde eden dedelerinin hikayelerinden ibret almalıdır” diyerek açıklamasını sonlandırdı.