EğitimKocaali

Her öğrenciye kırmızı düdük

 

Kocaali İlçe Emniyet Amirliği’ne bağlı Trafik Büro Amirliği ve Kocaali İlçe Asayiş Hizmetlerini Destekleme Derneği iş birliği ile düzenlene program kapsamında Kocaali’de 1021 öğrenciye trafik kuralları ile ilgili farkındalık yaratmak amacıyla kırmızı düdük dağıtıldı.

 

BİLGİLENDİRME YAPILDI

Kocaali İlçe Emniyet Amirliği’ne bağlı Trafik Büro Amirliği ve Kocaali İlçe Asayiş Hizmetlerini Destekleme Derneği iş birliği ile ilkokul ve ortaokul düzeyindeki öğrencilere yönelik program düzenlendi. Trafik Haftası etkinlikleri kapsamında düzenlenen ve yaklaşık bir hafta süren program kapsamında ilkokullar ve ortaokullar ziyaret edilerek öğrencilere trafik kuralları ile ilgili bilgilendirme yapıldı. Kocaali İlçe Trafik Büro Amirliği memurları Ertuğrul Özçelik, Abdullah Çakmak ve Asayiş Hizmetlerini Destekleme Derneği Başkanı Ali Azap tarafından yürütülen program kapsamında Osman Salihoğlu İlkokulu, Hürriyet İlkokulu, Atatürk Ortaokulu, Nazım Üner İlkokulu ve Gümüşoluk Ortaokulu ziyaret edildi. Öğrencilere slayt gösterimleri eşliğinde trafik kuralları ile ilgili bilgilendirme yapıldı. Kocaali’de toplam 1021 ilk ve ortaokul öğrencisinin katıldığı programda ayrıca öğrencilere trafik kurallarına uymayan sürücüleri ikaz etmeleri ve bu konuda farkındalık yaratmaları amacıyla kırmızı düdük dağıtıldı.

 

KIRMIZI DÜDÜK

Konu ile ilgili konuşan Kocaali Asayiş Hizmetlerini Destekleme Derneği Başkanı Ali Azap öğrencilerin hem eğlenip hem de öğrendikleri etkili bir çalışma olduğunu söyledi. Başkan Azap “Her yıl binlerce insanımızı kaybettiğimiz trafik ve trafik kuralları gibi önemli bir konuda “Ağaç Yaş İken Eğilir” sözüne istinaden özellikle küçük yaştaki çocuklarımızı bilinçlendirmek adına böyle bir çalışma organize ettik. Birçok okulumuzu ziyaret ettik ve öğrencilerimizle bir araya geldik. Ve bölgemizde daha önce yapılmamış bir uygulamayı hayata geçirdik. Öğrencilerimize dağıttığımız kırmızı düdükler bu konuda farkındalık yaratmak ve bütün yaya ve sürücülerimizi uyarmak adına önemli birer araç olacak. Keyifli ve etkili bir çalışma oldu. İlçe Emniyet Amirliğimize, Trafik Büro Amirliği’ne ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğümüze desteklerinden dolayı teşekkür ediyoruz” şeklinde konuştu.