Karasu

Her gün çocukların yüzü gülüyor

 

Karasu Yalı Mahallesi Muhtarı Dursun Ali Akbaş, hayırseverlerin destekleri ile cami ve Yaz Kur’an kurslarındaki çocuklara dondurma, meyve suyu, kek ve çikolata dağıttı. Akbaş, her gün yüzlerce çocuğun yüzünün güldüğünü belirtti.

 

GÖNÜLLERE TAHT KURDU

Kur’an-ı Kerim öğrenmek için Karasu İlçe Müftülüğü tarafından camilerdeki kurslara giden çocukların heyecanını gözlemleyen Karasu Yalı Mahallesi Muhtarı Dursun Ali Akbaş, hayırsever vatandaşların desteği ile çocukların heyecanına ortak olmak amacıyla her gün dondurma, meyve suyu, kek ve çikolata dağıtıyor. Sıcak yaz günlerinde mahallesindeki camilerde kuran öğrenmeye giden çocukların yüzünü dağıttığı yiyeceklerle güldüren Akbaş, hayırseverlerin destekleri ile çocukların gönlüne taht kurdu.

ÇOCUKLARIN MUHTAR ABİSİ

Çocukların ‘muhtar abi’ diye yolunu gözlediği Akbaş, uygulamayı daha geniş kitlelere yaymayı hedefliyor. Öğrencilerin mutlu olduğunu gördükçe uygulamayı genişlettiğini belirten Akbaş, “Yalı Mahalle, Karasu’nun en büyük mahallesi olması nedeniyle özellikle şehir merkezi dışındaki camilerde okuyan çocuklara ulaşmayı hedefliyorum. Çünkü onların imkanları şehir merkezindekiler kadar yeterli değil. Sponsor arkadaşlarımız oldu, mahalle esnafımız çok destek verdi. Böyle bir projeyi gerçekleştirdik ve devam ediyor. Kurs boyunca da devam edecek. Çünkü herkes sürekli destek vermek istiyor” dedi. Gülcan Elmalı