Hepiniz başımızın tacısınız

 

Kocaali Belediye Başkanı Ahmet Acar, Kocaali Belediye Meclisi’nde geçmiş dönemlerde görev yapan Belediye Meclis Üyeleri ile Kocaali Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü tarafından “Vefa Buluşmaları” kapsamında düzenlenen programda bir araya geldi. Başkan Acar “Sakarya’nın gözbebeği bu güzel ilçemize hizmet eden herkes başımızın tacıdır” dedi.

 

BAŞIMIZIN TACISINIZ

Kocaali Belediye Başkanı Ahmet Acar beraberinde Ak Parti İlçe Başkanı Ersan Demir ve belediye başkan yardımcıları ile birlikte, Kocaali Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü tarafından Vefa Buluşmaları kapsamında düzenlenen programda geçmiş dönemlerde görev yapan belediye meclis üyeleri ile bir araya geldi. Kocaali’ye hizmet eden herkesi hatırlamak ve onlara bilahare teşekkür etmek için bir araya geldiklerini belirten Başkanı Ahmet Acar “Sakarya’nın gözbebeği bu güzel ilçemize hizmet eden herkes başımızın tacıdır. Özellikle geçmişin zor şartları altında Kocaali’de taş üstüne taş konsun diye çalışmış, çırpınmış, mücadele etmiş, Belediye Meclis Üyesi olarak görev yapmış ağabeylerimiz, arkadaşlarımız var.  Bugün nispeten daha iyi şartlarla hizmet etmeye çalışan bizler, sizler gibi fedakâr ve cefakâr büyüklerimizi, arkadaşlarımızı hatırlamak ve teşekkür etmek için bir araya geldik. Verdiğiniz bütün emekler, yaptığınız güzel Hizmetler için sizlere medyun-u şükranız.  Bu vesile ile hem sizlere olan vefa borcumuzu bir nebze ödemek, hem de gençlerimize ecdatlarının Kocaali için neler yaptıklarını hatırlatmak ve bu değerleri gelecek nesillere aktararak Kocaali’mizi geçmişini unutturmamak istiyoruz” dedi.

KURUMSAL HAFIZA

Kocaali’deki belediyecilik tarihi ile ilgili görsel çalışmaların devam ettiğini ve gelecek nesillerin geçmişini öğrenmesi açısında ciddi bir çalışma yürütüldüğünü belirten Başkan Ahmet Acar “Şu çok iyi bilinmelidir. “Vefa göstermeyene, vefa gösterilmez”. Kocaali Belediyesi olarak, geçmişimize olan vefa borcumuzu bir nebze ödemek adına onların Kocaali’mizde yapmış oldukları hizmetleri anlatan bir çalışmanın gayreti içerisindeyiz. Çalışmamız kapsamında, 1956 yılından bu yana Kocaali’de hangi belediye başkanı kimlerle çalışmış, kimlerle neler yapmış, kimler Belediye Meclisi’nde görev yapmış detaylarını hemşerilerimize aktaran “Dünden, Bugüne Kocaali” ve “Kuruluşundan Bugüne Kocaali Belediyesi” isimli kitap ve e-kitap çalışması hazırlıyor, gelecek nesillerin daha iyi anlaması ve kavraması için kurumsal hafıza oluşturuyoruz. İnşallah bu çalışmamız tamamlandığında artık Kocaali’nin bir hafızası olacak ve gelecek nesillere aktarılacaktır. Bu programlarımız da düzenli olarak devam edecek. Yine yakın bir tarihte, geçmiş dönem İl Genel Meclis Üyelerimizi ve Muhtarlarımızı misafir edeceğiz” şeklinde konuştu.