Karasu

Helvacı’dan Rengarenk ziyaret

 

Karasu Kaymakamı Ahmet Naci Helvacı, Salı günü Fatih Sultan Mehmet İlkokulu’nu ziyaret etti. Geçtiğimiz günlerde Rengarenk Masallar isimli masal kitabını yazan öğrencilerin dersine giren Helvacı, çocukların büyük ilgisiyle karşılaştı. Ziyarete İlçe Milli Eğitim Müdürü Çetin Turhan da eşlik etti.

 

HELVACI DERS VERDİ

Karasu Kaymakamı Ahmet Naci Helvacı, Salı günü Fatih Sultan Mehmet İlkokulu’nu ziyaret etti. Geçtiğimiz günlerde Rengarenk Masallar isimli masal kitabını yazan 4/D sınıfı öğrencilerinin Türkçe dersine misafir olan Helvacı, ziyaretin ardından çocuklara hediye kitap dağıttı. Kitapta yer alan bütün masalları okuduğunu söyleyen Kaymakam Ahmet Naci Helvacı, “Geleceğimiz olan yavrularımızın böyle bir işe imza atmaları bizleri çok gururlandırdı. Onların bu başarısı bizim gözümüzde çok önemli bir yerde” dedi. Helvacı, “Öğrencilerimizin ziyaretine iadeyi ziyaret ile cevap vermek istedik. Çocuklarımızın başarısı bizlerin nezdinde her zaman bir karşılık görecektir” diye konuştu.

 

GÖZ ARDI EDİLMEDİ

Karasu İlçe Milli Eğitim Müdürü Çetin Turhan, “Bu kadar küçük yaşta bu kadar güzel işlere imza atan çocuklarımıza desteğimiz her zaman sürecek” diye konuştu. Turhan, “Bu işte öğrencilerimize destek olup, onlara yol gösteren tüm öğretmen arkadaşlarımıza teşekkürü bir borç bilirim” dedi. Okul Müdürü Mustafa Tetik ise, “2022-2023 eğitim öğretim yılına çok güzel çalışmalarla başladık. Bu çalışma ve çabalarımız yıl boyu devam edecek. Her çalışmamızda desteği ile yanımızda duran Karasu Kaymakamı Ahmet Naci Helvacı ve Milli Eğitim Müdür Çetin Turhan’a teşekkür ederim” dedi. Heyet dersin ardından yeni kurulan okul kütüphanesini ve zeka oyunları sınıfını gezdi. (HABER: Sündüz Andoğlu)