Karasu

Helvacı’dan 29 Ekim mesajı

 

Karasu Kaymakamı Dr. Ahmet Naci Helvacı, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı nedeniyle bir mesaj yayınladı. Helvacı, “Büyük devlet adamı Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve onun silah arkadaşlarının eşsiz kahramanlıkları ve özverili mücadeleleri sonucu kurulan Cumhuriyetimiz sayesinde bugün geçmişimize gururla, geleceğimize ise güvenle bakıyoruz” dedi.

 

  1. YIL DÖNÜMÜ

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı nedeniyle Karasu Kaymakamı Ahmet Naci Helvacı mesaj yayınladı. Helvacı, “Bugün aziz milletimizin, Başkomutan Mustafa Kemal Atatürk’ün önderliğinde başlattığı ve büyük fedakarlıklarla kazandığı eşsiz zafer neticesinde kurulan Cumhuriyetimizin 98. kuruluş yıl dönümünü kutlamanın gurur ve mutluluğunu yaşıyoruz. Türk milleti, vermiş olduğu milli mücadeleyle iradesine pranga vurdurmayacağını, kendi kaderi üzerinde hiç kimsenin müdahil olamayacağını kanıyla ve canıyla bir kez daha tüm dünyaya ilan etmiştir” ifadelerini kullandı.

EŞİTLİK VE ÖZGÜRLÜK
Milletin iradesini esas alan, milletin iradesini temsil eden Cumhuriyetin 29 Ekim 1923’de ilan edilmesi, bir devletin temel taşlarının yerine konulduğu hayati bir değişimdir” diyen Kaymakam Helvacı, “Cumhuriyetin ilanıyla Türk milletinin ve devletinin varlığı ve istiklali ebedileşmiş, eşitlik ve özgürlük gibi kavramlar toplumsal hayatımızda yer almaya başlamıştır. Herkese yönetime katılma hakkı tanıyan Cumhuriyet, bireylerde vatandaşlık bilincinin de oluşmasına vesile olmuştur. Bu yüzden, demokrasi Cumhuriyet rejiminin en iyi hayata geçirildiği bir sistemdir” diye belirtti.

AYDINLIK YARINLAR
Kaymakam Helvacı, “Aziz milletimiz Cumhuriyetine, demokrasisine ve milli iradesine yönelik tehditleri bertaraf edeceğini ve bu değerlerine son nefesine kadar sahip çıkacağını bugüne kadar tüm dünyaya göstermiş ve bundan sonra da göstermeye hazırdır. Türk Milleti ne zaman bir araya gelmişse, bir ve beraber olmuşsa büyük zaferler kazanmış, önemli başarılar elde etmiştir. Gönülleri kaynaştıran büyük bir adalet ve barış medeniyetinin mirasçıları olan bizler, kardeşçe birbirimizi kucaklayarak, birbirimize sımsıkı kenetlenerek aydınlık yarınlarımızı hep birlikte kuracağız” dedi.

ÖZVERİLİ MÜCADELE

Birliğimizi geçmişte olduğu gibi bugün de, gelecekte de hep muhafaza edeceğiz” diyen Helvacı, “Birlik ve bütünlüğümüze, demokrasimize, barışımıza, kardeşliğimize sahip çıkmaya, Cumhuriyetimizin temel değerlerini her türlü tartışmanın üzerinde tutmaya devam edeceğiz. Büyük devlet adamı Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve onun silah arkadaşlarının eşsiz kahramanlıkları ve özverili mücadeleleri sonucu kurulan Cumhuriyetimiz sayesinde bugün geçmişimize gururla, geleceğimize ise güvenle bakıyoruz. Bu kutlu gün vesilesiyle Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, kahraman silah arkadaşlarını, vatan uğruna canlarını feda eden aziz şehitlerimizi ve gazilerimizi sonsuz minnet ve saygıyla anıyor, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramınızı en içten iyi dileklerimle kutluyor” diyerek mesajını sonlandırdı.