Karasu

Helvacı Vefa ziyaretlerini sürdürdü

Helvacı Vefa ziyaretlerini sürdürdü

Karsu Kaymakamı Ahmet Naci Helvacı “Vefa Destek Programı ve Ulusal Yardım Programı’ndan” yararlanan aileleri ziyaret etti.

 

Türkiye Ulusal Hane Programı

Cumhurbaşkanı Recep Tayip Erdoğan’nın muhtaç durumda olup kişisel bakımlarıyla temel ve zaruri ihtiyaçlarını karşılayamayan yaşlı vatandaşlara, engelli olup evde bakım desteğinden faydalanmayan, ağır kronik hastalığı nedeniyle kendi öz bakımını yerine getiremeyen vatandaşlarımız için Türkiye ulusal hane programı başlattı. Recep Tayyip Erdoğan’ın başlattığı aile ve sosyal politikalar bakanlığı tarafından yürütülen Türkiye ulusal hane ziyaret programı kapsamında Karasu kaymakamı Ahmet Naci Helvacı yardım programından yararlanan Yalı Mahallesi’nde yaşayan aileleri ziyaret etti.

Vefa Destek programı

Erdoğan’ın kişisel bakımlarıyla temel ve zaruri ihtiyaçlarını karşılayamayan  vatandaşlarımız için Türkiye Ulusal Hane  Programı başlatmıştı ayrıca 65 yaş üstü vatandaşlarımıza yönelik ev temizliği, çamaşır yıkama, yemek yapma vb. faaliyetler içeren Vefa (Yaşlı evde bakım ) Destek Programını da başlattı. Karasu kaymakamı Ahmet Naci Helvacı Vefa destek programından yaralanan aileleri de ziyaret etti. Yapılan ziyarette Ailelere Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın mektubu ve Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığının yardım broşürünü takdim edilerek yararlanıcı ailelere anlatıldı ve sorunları dinlendi.

Aile ziyaretleri

Karasu Kaymakamı Ahmet Naci Helvacı  “Vefa (Yaşlı evde bakım ) Destek Programı ve Ulusal Yardım Programı” kapsamında Yalı Mahallesinde aileleri ziyaret etti. Kaymakamı ziyaretinde  Askerlik Şubesi Başkanı Personel. Astsubay Kıdemli  Üstçavuş Halis Özcan, Karasu İlçe Tarım ve Orman Müdürü Yutkun Cabak, Karasu Sosyal Hizmet Merkezi Müdürü Metin yıldırım, ve Karasu Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Müdürü Özer Püskül eşlik etti.

Karsu Kaymakamı Ahmet Naci Helvacı “Vefa Destek Programı ve Ulusal Yardım Programından” yararlanan aileleri ziyaret etti.