Eğitim

Hedef belirlemek başarı getirir

 

Karasu Kaymakamı Ahmet Naci Helvacı ve İlçe Milli Eğitim Müdürü Çetin Turhan, okul ziyaretlerine devam ederek 8’inci sınıf öğrencileri ile bir araya geldi. LGS’ye girecek olan öğrencilere uyarıda bulunan Helvacı, “Hedef belirleyip çalışmak başarı getirir” dedi.

 

LGS HAZIRLIK SÜRECİ

Sezi Eratik Ortaokulu ve Namık Kemal İmam Hatip Ortaokulu’nu Karasu Kaymakamı Ahmet Naci Helvacı ve İlçe Milli Eğitim Müdürü Çetin Turhan ziyarette bulundu. 8’inci sınıf öğrencileri ile bir araya gelen Helvacı ve Turhan, Namık Kemal İmam Hatip Ortaokulu Konferans Salonu’nda öğretmen, öğrenci ve veliler ile de sohbet etti. Helvacı, LGS sınavına hazırlık süreci, ders motivasyonu ve başarıyı arttırmak için neler yapılabilir, yüz yüze eğitimde salgın döneminden dolayı dikkat edilmesi gereken konuları hakkında bilgiler verdi.

HEDEF BELİRLEMEK

Karasu Kaymakamı Ahmet Naci Helvacı, “Başarmak için fedakarlık yapmak, hedef belirleyip o hedefe ulaşmak için çalışmak çok önemli. Bunu özellikle belirtmek istiyorum” dedi. Öğretmenler ile de öğretmenler odasında bir araya gelerek sınava hazırlık sürecinde yapılan çalışmalar hakkında bilgi alan Kaymakam Helvacı, okul idaresi ve öğretmenlere çalışmaları için teşekkür ederek ziyaretini tamamladı.