Kocaali

Haydi gençler korta

 

Kocaali Gençlik Spor ilçe Müdürlüğü’nün girişimi üzerine Sakarya Gençlik Spor İl Müdürlüğü ve Kocaali Belediyesi iş birliği ile yapımına geçtiğimiz Ekim ayında başlanan tenis kortu projesi tamamlandı.

 

DEĞER KATACAK

Kocaali Gençlik Spor ilçe Müdürlüğü’nün talebi üzerine Sakarya Gençlik Spor İl Müdürlüğü ve Kocaali Belediyesi iş birliği ile yapımına 2020 yılı Ekim ayında başlanan tenis kortu projesi tamamlandı. Kocaali İlçe Stadı yerleşkesindeki 650 metrekarelik alanda yapılan ve uluslararası standartlara uygun olarak inşa edilen tenis kortu sporcularını ağırlamayı bekliyor. Konu ile ilgili konuşan Kocaali Gençlik Spor Müdürü Ramazan Doğanay “İlçemizin sportif faaliyetlerine değer katacak olan yeni bir projeyi daha hayata geçirdik. Gençlerimizin spora ve sportif aktivitelere olan ilgilerinin daha geniş yelpazelere yayılması açısından oldukça önemli bir çalışma olduğunu düşünüyorum. Rabbim ahlaklı, vatanı milleti layığı ile temsil edecek sporcular yetiştirmeyi nasip etsin ve ilçemize hayırlı olsun. Sakarya ilçeleri arasında ilk olan bu tesisin yapımında emeği geçen ve desteklerini esirgemeyen Sakarya Gençlik Spor İl Müdürü Arif Özsoy’a ve Kocaali Belediye Başkanı Ahmet Acar’a ilçe sporuna verdikleri katkılardan dolayı kurumumuz ve Kocaali halkı adına teşekkür ediyorum” dedi.

ÜCRETSİZ

Tesisin her yaştan sporseverlere açık olduğunu ve salgın nedeniyle alınan tedbirler kapsamında ara verilen eğitimlerin devam edeceğini belirten Ramazan Doğanay “Bir yandan tesisimizin inşası devam ederken bir yandan da tenis, okçuluk ve futbol kurslarımızı sürdürüyorduk. Ancak kısıtlamalardan dolayı kurs ve eğitimlere ara vermek zorunda kaldık. İnşallah kısıtlamaların kalkması ile birlikte kaldığımız yerden devam edeceğiz. Tesisimizin inşası tamamlandı ve her yaştan sporsever halkımızın hizmetine açık. Tenis için zengin sporu denir ancak biz tesis, eğitim ve malzeme ücreti almadan tamamen ücretsiz olarak ilçemizin gençlerinin ve vatandaşlarının hizmetine sunmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Sakarya’da bütün ilçelere yapılması düşünülüyor ancak şu anda ilkini gerçekleştirdik. Bu projenin bir başka örneği yok. Salgın hastalık sürecinde sporun ve sağlığın ne kadar önemli olduğunu bir kez daha anladık. Kısıtlamaların kalması ile birlikte tüm ilçe halkımızı tesisimize davet ediyor ve bekliyoruz” şeklinde konuştu.