Hastane yaza hazır

 

Karasu Devlet Hastanesi’nin yaz sezonuna doğum ve radyoloji dışındaki tüm branşlarda hizmete hazır olduğu öğrenildi. Kovid-19 hastaları ile normal poliklinik hizmetleri kontrollü olarak yapılıyor.

 

ÖNEMLİ EKSİKLİK GİDERİLDİ

Karasu Devlet Hastanesi’nde daha önce hizmete sokulan mamografiden sonra geçtiğimiz hafta yıllardır beklenen tomografi cihazının da kurulumunun yapılmasıyla çok önemli bir eksiklik giderilmiş oldu. Hafta başından itibaren tomografi hizmetinin verilmeye başlandığı bildirildi. Bu arada radyoloji, kadın hastalıkları ve doğum uzmanı ile ikinci bir çocuk hastalıkları uzmanına ihtiyaç duyulduğu kaydedildi.

KONTROLLÜ HİZMET YAPILIYOR

Geçtiğimiz yıl pandemi hastanesi ilan edilen Karasu Devlet Hastanesi’nde hem kovid-19 hem de normal poliklinik hizmetlerinin kontrollü olarak sürdürüldüğü belirtildi. Önümüzdeki yaz sezonunda artan nüfus yoğunluğuna bağlı olarak tüm olanakların kullanılacağı kaydedildi. Alınan bilgilere göre aşılama oranlarının yeterli seviyeye ulaşması halinde hastanenin genel normalleşmeye geçebileceği ifade edildi.

AMELİYATLAR HIZ KAZANACAK

Öte yandan 2020 Nisan ayından itibaren getirilen kısıtlama nedeniyle çeşitli rahatsızlıklarını öteleyen vatandaşlar, hastanenin normalleşmeye geçmesiyle birlikte MHRS randevu taleplerinde artış yaşanacağı bildirildi. Özellikle bazı kısıtlamaların devam ettiği ağız ve diş sağlığı poliklinikleri ile fizik tedavi ünitesinde yoğunluk yaşanması bekleniyor. Bu arada zorunluluk nedeniyle ötelenen bazı cerrahi tedavilerin de yapılması bekleniyor.