Köşe Yazıları

Hasan Kar, “Zor oyunu bozar”

Zor oyunu bozar

Duruma göre veya ortama göre bir yaşam tarzına bürünüyoruz nasıl mı dünyanın tüm ülkesinden örnekleri ile dolu hem de bu durum.

Aynı şehirde aynı semtte yaşayan iki ailenin evine giren maaş veya para miktarı yarı yarıya fark ettiği durumda bile üçüncü kişi olarak bu aradaki farkı gözetmen imkansız olabiliyor.

Az olan bereketli oluyor çünkü iyi günler iyi haftalar.

Normal yıllara göre baktığımızda Ekim 15’ten sonra evlerimizde kombiyi çalıştırmış olmamız lazımdı kasım ayı itibari ile ful time çalışırdı.

Bu yıl bir ay gibi geç geldi gibi duruyor soğuk hava dalgasının bu durumdan başta çiftçiler olmak üzere özellikle yağmurun az olması metropollerde içme suyunu besleyen barajların azalması tüm insanımızı ilgilendiriyor.

Birde işin şu kısmı var her yıl sonbaharda haber kanalları metropollerin içme suyu barajları kritik seviyede alarm veriyor gibi haberler hep çıkıyor bunun böyle olmadığını iddia etmiyorum ama sonrasında Hızır gibi geliyor yağmur kar ne ararsan veriyor Allah.

Bu yılda buna benzer haberler çıktı tabi bu yıl biraz daha geçmiş yıllara kıyasla bir ay daha ötelenmiş bir mevsim söz konusu hiç bir yağış sıkıntısı çekmeden güzel bereketli bir kış sezonu geçiririz inşallah.

Her mevsimin kendine has güzel yanları var muhakkak kışa hazırlık tüm yurtta olduğu gibi ilçemizde bir takım yiyecek ve içecek hazırlığı yapılıyor bunların bir kısmı konserve şeklinde yapılıyor büyüklerimizden görüldüğü şeklinde.

Gelenek ve görenekleri yaşayan ve yaşatan son jenerasyon olduğumuzu düşünüyorum umarım bizden sonraki gelen nesil bizleri şaşırtır ve bu gelenek ve görenekleri dahil olmak üzere büyüklerimizin emanetlerine hatıralarına sahip çıkarlar kendinize iyi bakın hoşça kalın.