Köşe Yazıları

Hasan Kar, “Eylül’de gel”

Eylül’de gel

Eski şarkıların içerisinde kullanılan birçok söz vardır ki bugün dipnot, deyim olarak rahatlıkla kullanabilirsiniz. Saygı sevgi çerçevesinde değerlere önem veren bir kitle vardı nede olsa iyi haftalar iyi günler.

Eylül ayına adım atmak üzereyiz eylül ile ilgili şiirler şarkılar ve çokça sözler var. Her ayın kendine has bir modu olduğunu düşünüyorum ve bu mod içerisinde her ay için söylenmiş şarkılar şiirler ve sözler var.

Bu şarkı şiir ve sözleri söyleyenin ruh halinin bulunduğu ayın modu etkisinde kaldığını göz önünde bulundurmakta faydası olduğunu düşünmüyorum. Güzel bir eylül ayı bizleri bekliyor olabilir sizin bir beklediğiniz varsa Alpay’ın dediği gibi umarım eylülde gelir.

Okulların açılmasına yaklaşık on gün var fındık işinin tam anlamı ile bitmesine ise yaklaşık bir ay var. Bu süreç içerisinde okul masrafları bu hafta itibari ile başlar okul kıyafetleri kırtasiye giyim servis bunların üzerine biraz konuşmak istiyorum.

Okul kıyafetlerinden başlayalım isterseniz geçtiğimiz yıllarda okullarda tek tip kıyafeti zorunlu olmaktan çıkarılmıştı.

Bu uygulamayı kimi insan iyi kimi insan iyi olmadığını o dönem savunmuşlardı. Yine o dönem hatırlıyorum çok uzun sürmedi belki bir dönem veya bir yıl sürdü sonra eski tek tip kıyafete dönüş yapıldı.

Bu husus da öğretmenlerin haklı payı olduğunu düşünüyorum. Elbette oto kontrol daha rahat yapılabiliyor. Tek tip kıyafet kararı alındığında çok sıcak bakmıyordum bu konuya ama şimdi böyle düşünmüyorum.

Şunu da söylemesem olmaz okul kıyafetleri makul anlaşılabilir bir fiyat hiç bir zaman olmadı. Hatta hatta sosyal medyada bu konu ile ilgili bir görsel dolaşır genel olarak okul açıldığı dönemler aynı tişört piyasada şu para okul tişörtü bu para şeklinde bu şekil olmamalı bunun da bir kontrol denetim veya farklı bir şekilde organize edilmesi gerekir diye düşünüyorum.

Servis ücretleri bu yıl kaç TL olacağı ile ilgili hiç bir fikrim yok muhtemelen Büyükşehir Ulaşım Daire Başkanlığı Şoförler Odası varsa başka paydaşı fiyatları belirleyip önümüzdeki günler paylaşırlar çünkü birçok ilde belli oldu servis ücretleri. Kendinize iyi bakın mutlu kalın