KarasuSiyaset

Hangi vaadinizi hayata geçirdiniz

 

İyi Parti Karasu İlçe Başkanı Hasan Sarıoğlu, Belediye Başkan Yardımcısı İsmail Karakaş’ın açıklamalarına cevap verdi. Sarıoğlu, Karakaş’ın “Biz seçim döneminde hangi vaatlerde bulunduk da yerine getirmedik?” sözleri üzerine, “Seçim döneminde dağıttığınız dergilerde ki vaatlerinizi hatırlamanız yeterli olacaktır” diyerek cevap verdi.

 

GERÇEKLEŞEN TEK VAAT YOK

İyi Parti Karasu İlçe Başkanı Hasan Sarıoğlu, Belediye Başkan Yardımcısı İsmail Karakaş’ın “Biz seçim döneminde hangi vaatlerde bulunduk da yerine getirmedik” sözlerine cevap verdi. Başkan Sarıoğlu, “Size uzun uzun yazmak isterdim ama seçim dönemi bastırıp dağıttığınız dergilerde ki vaatleri hatırlamanız yeterli olacaktır diye düşünüyorum. Tabi o vaatlerinizi hala hatırlıyorsanız. Siyasetin yalan ve vaatler üzerine kurulu bir mekanizma olduğunu düşünerek bu vaatleri vermiştiniz sanırım. Çünkü tek tek incelediğimde gerçekleşmiş bir şey göremiyorum” ifadelerini kullandı.

ARAŞTIRMA YAPTIM                                

“Araştırdım ve sizin dolaylı yoldan doğaya bile zararlı olduğunuzu gördüm” diyen Başkan Hasan Sarıoğlu, “500 kg kağıt hamuru için 1 ton ağaç kesilir ve kesilen 10 ağaç ile sadece 100.000 sayfa yani 40 koli A4 fotokopi kağıdı üretilir. Bu dergilerden kaç adet bastırdınız bilemiyorum fakat yazık olmuş o güzelim ağaçlara. Ama siz ziyanı, haramı büyüklerinizden öğrendiniz, öyle gördünüz. Ve biraz daha araştırdım. Karasu Belediyesi Zabıta Müdürlüğü tarafından 2808 adet araç işgaliye cezası ve 32 adet satış işgaliye cezası kesilmiş olduğunu öğrendim. Bu belgelerle de mevcuttur” şeklinde açıklamasına devam etti.

ŞİŞİRİLMİŞ BALON

Başkan Sarıoğlu, “Biraz daha araştırdığımda 2021 yılında Karasu genelinde 20 kilometre asfalt yaptığınızı ve sadece bununla övündüğünüzü gördüm. Oysaki bize en yakın ilçe olan Kocaali’de dahi 50 kilometre civarında asfalt çalışması yapılmıştır. Karasu ilçemizin nüfusunun 66 bin, 2021 yılı bütçesinin 73 milyon olduğunu ve nüfusu 23 bin olan Kocaali’nin 2021 yılı bütçesi 24 milyon civarı olduğunu, nüfusu ve bütçesi bizimkinin üçte biri kadar olan bir ilçede bizim 2,5 katımız kadar asfalt çalışması yapıldığını öğrendim. İşin aslı şu ki yaptık diye övündüğünüz asfalt çalışmalarının dahi adeta şişirilmiş bir balon olan” dedi.

CİDDİYETSİZ YÖNETİM                                           

İyi Parti Karasu İlçe Başkanı Hasan Sarıoğlu, “Vicdanını, merhametini kaybetmiş bir yönetim anlayışı ile vatandaşa, esnafa türlü türlü cezalar keserek, köy konaklarını, atalarının mezarlıklarını, muhtarlıkları satarak, iki buçuk yılda ciddi çalışmalar ve projeler gerçekleştirmişsiniz öyle mi? Ciddiyet dediğiniz zabıta amirinin pazar yerinde halka hakaret etmesini seyretmek mi? Ciddiyet dediğiniz yapılan hırsızlıklara gözlerinizi yummak mı? Yoksa yaptığınız yolsuzluklarınız mı? Ciddiyet dediğiniz adrese teslim yapılan ihaleler mi? Yoksa doğruları söyleyenleri hukuki işlem başlatmakla korkutmaya çalışmak mı? Ortada ciddiyetsiz bir yönetim dışında hiç bir şey göremiyor ve bu komik iddianız üzerine sizi gülümseyerek alkışlıyorum” diyerek açıklamasını sonlandırdı.