Spor

Güven’de başkan değişti

Süper Amatör Küme’ye kadar çıkan ve Bölgesel Amatör Lig’e yükselmek için Play Off’a kadar çıkan Karasu Güvenspor eski günlerine kavuşmak için yola çıktı. Yeşil-beyazlı takıma 10 yıl başkanlık eden Hasan Şahane Sayılı (Lango Hasan) rahatsızlığından dolayı görevi devretti. Geçtiğimiz hafta yapılan kongrede yeni Başkan Murat Çiftçi oldu.
Eski günlerdeki gibi
İki yıldan bu yana liglere katılmayan Karasu Güvenspor 2. Amatör Küme’ye geriledi. Önümüzdeki yıl 2. Amatör Küme’den başlayacak olan yeşil-beyazlı ekipte yeni yönetim işbaşına geldi. Hafta içi yapılan kongrede duygusal anlar yaşandı. Karasu Güvenspor’a 10 yıldan bu yana başkanlık eden Hasan Şahane Sayılı (Lango Hasan), takımın çok daha iyi yerlerde olması için mücadele verdiklerini söyledi. Sayılı, sağlık sorunları elvermediği için yeni yönetimde yer alamadığını ancak var gücü ile yeni yönetimi destekleyeceğini söyledi.
Kır da katıldı
Karasu Mahallesi’nde yapılan kongreye Mahalle Muhtarı Şefik Kır da katıldı. Sporun bir yerin tanıtımında sporun katkısının büyük olduğunu ifade eden Muhtar Kır, kendisinin de sporun içinden gelen bir isim olduğunu söyledi. Karasu Güvenspor’un çok daha iyi yerlerde olması için ellerinden gelen desteği sağlamaya hazır olduklarını ifade eden Kır, birlik ortamının sağlanmasının önemli olduğunu ifade etti.
Çiftçi dönemi
Kongrede konuşmaların ardından seçimler maddesine geçildi. Tek liste ile gidilen seçimlerde Başkanlık görevi Murat Çiftçi’ye verildi. Yönetim Kurulu ise şu isimlerden oluştu: Nusret Alıkçı, Vedat İskender, Salim Küçük, Taner Aslan, Ramazan Marmara, Necmi Tongel, Oğuzhan Kır, Yakup Yılmaz.

Eski Başkan Lango Hasan, görevi Murat Çiftçi’ye devretti.
Muhtar Şefik Kır, yeni yönetime başarı diledi.