2 günde 37 ev karantinaya alındı

 

Karasu’da ev karantina sayıları gün geçtikte artmaya devam ediyor. Karasu’da Salı ve Çarşamba günü toplam 37 hane koronavirüs tedbirleri kapsamında karantinaya alındı.

 

YALI’DA HIZLI ARTIŞ

Karasu’da Salı günü 15, Çarşamba günü ise 22 evde koronavirüs tespit edilerek karantina uygulandı. İlçe Hıfzıssıhha Kurulu’nun Kaymakam Ahmet Naci Helvacı’nın başkanlığında yaptığı toplantının ardından karantinaya yapılan ev sayıları mahalle mahalle açıklandı. Salı günü Karasu Yalı Mahallesi’nde 6 ev, Adatepe, Aziziye ve Tepetarla Mahallesi’nde 2’şer ev, Kuzuluk, Kabakoz ve İncilli Mahallesi’nde ise 1’er evde koronavirüs vakası tespit edildiği ve hanelere 10 gün süreyle giriş çıkışların yasaklandığı belirtildi.

BİR GÜNDE 22 EV

Çarşamba günü ise Yalı ve Aziziye Mahallesi’nde 5’er ev, Kabakoz’da 4 ev, İncilli ve Kuzuluk Mahallesi’nde 2’şer ev, Denizköy, Karanlıkdere, Manavpınarı ve Konacık Mahallesi’nde ise 1’er ev daha 10 gün süreyle karantinaya alındı. Karasu Kaymakamı Ahmet Naci Helvacı, “Koronavirüs salgınının toplum sağlığı ve kamu düzeni açısından oluşturduğu riski yönetme, vatandaşlarımızı korumak ve salgının yayılmasını önlemek için biz elimizden geleni yapıyoruz. Sizlerden istediğimizde kurallara uymanızdır” dedi.