Siyaset

Gül aday adaylığını açıkladı

Gül aday adaylığını açıkladı

2024 yerel seçimleri öncesi teşkilatlarda belediye başkanı aday adayı trafiği giderek hızlanıyor. Geçtiğimiz hafta içi Ak Parti Kocaali İlçe Teşkilatı’nı ziyaret eden Habip Gül, aday adaylığını açıkladı.

Yoğun trafik

2024 yerel seçimleri öncesi teşkilatların aday adayı trafiği hızlanırken Ak Parti Kocaali İlçe Teşkilatı da son dönemin en yoğun günlerini yaşıyor. Yeni başkan İsmail Demir önderliğinde şekillenen yeni yönetim bir taraftan kurum ziyaretleri gerçekleştirirken bir taraftan da aday adaylarını ağırlıyor. Teşkilatı ziyaret eden aday adayları yönetim kurulu üyeleri ile bir araya gelerek kendilerini tanıtıyor destek istiyor. Bu kapsamda geçtiğimiz Cuma günü Ak Parti Kocaali İlçe Teşkilatı’nı ziyaret eden Habip Gül, başkan İsmail Demir ve yönetim kurulu üyeleri ile bir araya gelerek 2024 yerel seçimleri için belediye başkanı aday adaylığını açıkladı. Ziyarete ana kademe yönetim kurulunun yanı sıra kadın kolları, gençlik kolları yönetim kurulu üyeleri ve çok sayıda partili katıldı.

Destek bekliyorum

Daha önceki aday adaylığı süreçlerine dair açıklamada bulunan ve Kocaali’nin eksik ve ihtiyaçlarını bildiğini belirten Habip Gül, Kocaali’nin istenilen yere gelebilmesi için yapılması gerekenler konusunda hazır olduğunu ve gerçekleştirmek için yola çıktığını söyledi. Gül “Kocaali’miz kültürel ve doğal anlamda birçok zenginliğe sahip olmasına rağmen, maalesef istenilen ve hak ettiği noktada değil. Başta göç sorunu olmak üzere, sanayi, turizm, sosyal ve kültürel yapılaşma, imar sorunları ve gençlere ve aileye dayanan birçok sorunumuz halen mevcut. Bu sorunların nasıl çözüleceği, ilçemizin nasıl hak ettiği yere ulaşabileceği konusunda yeterli bilgi ve birikime sahip, ilçesine hizmet etmek üzere yola çıkmış bir kardeşiniz olarak önümüzdeki yerel seçimler için aday adaylığımı açıklıyor ve sizlerden destek bekliyorum” dedi.