Siyaset

Erdoğan Yeniden Refah’tan Kemal Din İyi Parti’den aday

Erdoğan Yeniden Refah’tan Kemal Din İyi Parti’den aday

Kocaali’de seçim startı hızlı verildi. Önceki hafta Ak Parti’den ayrıldığını açıklayan Recep Erdoğan Yeniden Refah Partisi’nden, Kemal Din ise İyi Parti’den resmen aday oldu. İki ismi de Genel Başkanları açıkladı.

Akraba Yeniden Refah’tan

Önceki hafta Ak Parti’den istifa ettiğini açıklayan ve Kocaali Belediye Başkan Adayı olmak için kolları sıvayan Recep Erdoğan siyasi görüşmelerini tamamladı ve hafta içinde Ankara ziyaretinde bulundu. Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Fatih Erbakan ile görüşen Erdoğan, rozeti taktı ve resmen Yeniden Refah üyesi oldu. Recep Erdoğan aynı gün Fatih Erbakan tarafından Kocaali Belediye Başkan Adayı olarak ilan edildi.

Akşener açıkladı

Geçtiğimiz ay aday adaylık başvurusunda bulunan Kemal Din ise geçtiğimiz hafta İyi Parti Grup Toplantısı’na davet edildi. Apar topar Ankara’ya giden Kemal Din, Meral Akşener tarafından kürsüye davet edildi ve İyi Parti Kocaali Belediye Başkan Adayı olarak ilan edildi. Konu ile ilgili bir açıklama yapan Kemal Din, aday ilan edileceğini Ankara’da öğrendiğini söyledi. Her iki aday da saha çalışmalarına başladı.