Karasu

Gösterilerle 15 Temmuz’u yaşattılar

 

15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü programı Karasu Osmanlı Camii Kur’an Kursu öğrencileri tarafından coşkuyla kutlandı. Düzenledikleri gösterilerle 15 Temmuz’u tekrar yaşatan öğrenciler şehitleri andı.

 

ŞEHİTLER İÇİN DUA EDİLDİ

15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü etkinlikleri kapsamında 15 Temmuz şehitlerini ve tüm şehitleri anmak, 15 Temmuz’un çocuklar ve gençler nezdinde bir bilinç, şuur ve ruha dönüşmesi için Karasu İlçe Müftülüğüne bağlı yaz Kur’an kurslarında çeşitli programlar düzenlendi. Karasu Kaymakamı Ahmet Naci Helvacı, İlçe Milli Eğitim Müdürü Çetin Turhan, İlçe Müftüsü Bektaş Günay, Ak Parti Karasu İlçe Başkanı Hasan Yavuzyiğit ve velilerin katılımı ile düzenlenen programda şehitler için dua edildi.

HELVACI ÇOCUKLARA SESLENDİ

15 Temmuz resim sergisini ziyaret ederek resimleri tek tek inceleye ilçe protokolü öğrencileri tebrik etti. Düzenlenen gösteriler sonrası çocuklara seslenen Kaymakam Ahmet Naci Helvacı, yarın vatanı kendilerinin koruyacağını söyleyerek, 15 Temmuz gecesi hain darbe girişimi sırasında şehit olan vatandaşlara bir kez daha Allah’tan rahmet, gazilere de şifa diledi. Program, toplu fotoğraf çekilmesinin ardından öğrencilere çeşitli ikramların sunulmasının ardından sona erdi. 15 Temmuz gösterileri ile büyük beğeni toplayan öğrenciler, velileri tarafından ayakta alkışlandı. Gülcan Elmalı