Spor

Madalya ve belgeleri kaptılar

 

Karasu Gençlik ve Spor İlçe Müdürlüğü ve Karasu Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü’nün ortak olarak düzenlemiş oldukları Artistik Jimnastik Temel Eğitimi Kursu öğrencileri, Karasu Spor Salonu’nda jimnastik gösterisi düzenlendi. 

 

DESTEK VERECEĞİZ

Karasu Gençlik ve Spor İlçe Müdürlüğü ve Karasu Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü’nün ortak olarak düzenlemiş oldukları Artistik Jimnastik Temel Eğitimi Kursu öğrencileri, Karasu Spor Salonu’nda jimnastik gösterisi düzenlendi. Karasu Gençlik ve Spor İlçe Müdürü Kemal Ataç, “Karasu’da ilk defa açılan Jimnastik temel eğitim kursuna ilgi ve talep çok fazla. Jimnastik sporunu ilçemize kazandırmak için öncülük etmeye çalıştık. Yaklaşık 80 civarı öğrenci kursa katıldı. Kursa katılan öğrencilerden 20 kişilik öğrenci grubu kısa sürede gösteri yapacak seviyeye ulaştı. Antrenör hocamız Ümit Sarıkaya’nın gayreti ve velilerimizin destekleri ile öğrencilerimiz belli bir aşamaya geldi. Kendilerine teşekkür ediyorum. İlerleyen zamanlarda bu branşta daha da iyi olacağımıza inanıyoruz. Biz elimizden gelen desteği vermeye devam edeceğiz” dedi.

 

TOPLUMA KAZANDIRACAĞIZ

Artistik Jimnastik Antrenörü Ümit Sarıkaya ise, “Jimnastik sporunu sevdirmek ve yaymak için elimizden gelen her türlü çalışmayı yapıyoruz. Her öğrencimizde yetenek var. Ailelerinin öğrencilerimize verdikleri destekleriyle bu muhteşem yetenekleri topluma kazandırmak istiyoruz. Sporların anası olan jimnastik sporu, öğrencilerimizin fiziksel ve zihinsel gelişiminde önemli rol oynar” ifadelerini kullandı. Düzenlenen gösteri sonunda Artistik Jimnastik Temel Eğitim Kursu öğrencilerine gayretli çalışmalarından dolayı Karasu Gençlik Spor İlçe Müdürü Kemal Ataç, Karasu Halk Eğitimi Merkezi Müdür Vekili Hikmet Mut ve Karasu Anadolu Lisesi Müdürü Ali İhsan Kılınç tarafından başarı belgesi ve madalya takdim edildi. Bahar Kaya