Karasu

Gönüllüler onları unutmadı

 

Türk Kızılay Karasu Şubesi’ne bağlı Genç Kızılay gönüllüleri, yeni tip koronavirüs salgını dolayısıyla hafta sonu uygulanan sokağa çıkma kısıtlaması ve kış şartları nedeniyle yiyecek bulmada zorluk yaşayan sokak hayvanlarını besledi.

 

GÖNÜLLÜYE İHTİYAÇ VAR

Türk Kızılay Karasu Şubesi gönüllüleri, sokağa çıkma kısıtlaması nedeniyle yiyecek bulmakta güçlük çeken sokak hayvanlarını besledi. Sokak hayvanlarına ekmek ve mama dağıtan gönüllülere Türk Kızılay Karasu Şube Başkanı Adem Ekşi de eşlik etti. Kısıtlamalardan dolayı sokak hayvanlarının yalnız kaldığını belirten Ekşi, “İnsanlar, kısıtlamadan dolayı dışarı çıkamadığı için sokak hayvanlarımız yalnız kaldı. Gönüllü ordumuza duyarlılıklarından ötürü teşekkür ediyorum. Biz gönüllülerimizle her zaman gurur duyduk” dedi.

ŞEFKATLE YAKLAŞMALIYIZ

Türk Kızılay gönüllüler ekibine katılalı beş yıl olduğunu belirten Zehra Türkoğlu Kuba, “Herkesi gönüllü olarak Türk Kızılay’a bekleriz. Karantina döneminde herkes evindeyken yardıma ihtiyacı olan bir sokak hayvanının karnını doyursak dahi mutlu oluyoruz. Gönüllü ihtiyacımız var” dedi. Bir hayvanın karnını doyurmanın mutluluğunun anlatılmaz olduğunu belirten Salim Direk ise, “Nasıl ki insanlara şefkat gösteriliyorsa hayvanlara da şefkatle yaklaşmalıyız. Daha çok canlıya, çevreye elimizi uzatmak için Türk Kızılay’ı çatısı altında herkesi gönüllü olmaya davet ediyorum” ifadelerini kullandı.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir